Licencja na dwa lata 23.07.2012r.
Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej "na raty", na kilku posiedzeniach rozpatrywała wnioski o przyznanie uprawnień na grę w poszczególnych klasach rozgrywkowych ekipom występującym na podległym jej terenie.
Na swoim ostatnim spotkaniu 19 lipca zajęła się m.in. dokumentacją nadesłaną przez MKS Debrzno. Po jej przeanalizowaniu postanowiono zapalić czerwono-niebieskim "zielone światło" na udział w rozgrywkach klasy A na dwa sezony, tj. 2012/2013 i 2013/2014. Dotychczas nie praktykowano takiego rozwiązania, tzn. licencje obowiązywały na jedną edycję. Od tego roku istnieje możliwość jej uzyskania na 24 miesiące, jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Decyzja ta oznacza, iż wiosną 2013r. MKS nie musi przystępować do procesu licencyjnego. Mamy zatem spokój, który mogą "zburzyć" piłkarze, jeśli wywalczą awans do klasy okręgowej. Gdyby tak się stało naturalnie należałoby składać nowe dokumenty na grę klasę wyżej. Obyśmy mieli za rok takie "problemy", nie mamy nic przeciwko temu... Według stanu na dzień 19 lipca w naszej grupie klasy A pozwolenie na ligowe występy ma jedenaście klubów. Negatywną opinię wydano w przypadku Uranii Udorpie i Doliny Gałąźnia Wielka, natomiast w ogóle nie złożył wniosku licencyjnego Zawisza Borzytuchom.