Kalendarz rozgrywek juniorskich 26.07.2012r.
Kilka dni temu zatwierdzono oficjalny podział na grupy w rozgrywkach juniorskich podokręgu słupskiego na sezon 2012/2013 i w ślad za tym ogłoszono terminarze rundy jesiennej.
16 lipca pisaliśmy o zgłoszeniach klubów do młodzieżowych lig, dziś trzeba dodać, że tamte dane uległy nieznacznym korektom. Juniorzy starsi(A) MKS-u prowadzeni przez Sławomira Słonkę znaleźli się w drugiej, dziewięciozespołowej grupie. Sezon zaczniemy u siebie w weekend 8/9 września meczem z Kolejarzem Chojnice. Na własnym boisku debrznianie podejmą jeszcze w I rundzie Orkan Gostkowo, Skotawię Dębnica Kaszubska, Stegnę Parchowo i Uranię Udorpie. Na wyjeździe zagramy z Diamentem Trzebielino, Koralem Dębnica i Zawiszą Borzytuchom. W porównaniu z edycją 2011/2012 skład grupy został mocno zmieniony. Spośród obecnych rywali graliśmy wtedy jedynie z Koralem, Stegną, Kolejarzem i Uranią. Do meczów z Orkanem w tej kategorii wiekowej wracamy po rocznej przerwie, ze Skotawią rywalizowaliśmy w sezonie... 1999/2000, z Diamentem... siedemnaście lat temu (1994/95), a z Zawiszą nawet rok wcześniej (1993/94)! Znacznie mniej roszad nastąpiło w klasie okręgowej juniorów młodszych (B). Grupa III, w której umiejscowiono MKS (trener Łukasz Płóciennik) liczy dziesięć klubów, w tym sześć (Czarni Czarne, Piast Człuchów, Bytovia Bytów, Lipniczanka Lipnica, Brda Przechlewo i Florian Chojnice), z którymi graliśmy w zakończonym w czerwcu poprzednim sezonie. Nowicjuszami są Kaszubia Studzienice (roczna pauza) i dwie drużyny, z którymi czerwono-niebiescy nigdy dotąd nie spotkali się w lidze, czyli Tęcza Brusy i Sparta Konarzyny. Start rozgrywek również w tym przypadku nastąpi 8/9 września. Nasi młodzi piłkarze u siebie zmierzą się z Florianem, Lipniczanką, Kaszubią, Tęczą i Piastem, pojadą zaś do Przechlewa, Czarnego, Konarzyn i Bytowa. Pełny rozkład gier w obu ligach można znaleźć w dziale JUNIORZY -> TERMINARZ A i B.