Ponownie sporo goli 27.08.2012r.
Mniej niż dwa tygodnie pozostało drużynom juniorskim MKS-u do rozpoczęcia rundy jesiennej w klasie okręgowej. Najmłodsi futboliści czerwono-niebieskich rozegrali w poniedziałkowe wczesne popołudnie spotkanie kontrolne w Kamieniu Krajeńskim z tamtejszą Kamionką.
Debrznianie przegrali 3:5, remisując do przerwy 1:1. Trenerzy (Łukasz Płóciennik i Zdzisław Betin) umówili się na grę 2 razy 35 minut. Mecz lepiej zaczęli nasi piłkarze i efektem ich lekkiej przewagi był gol Mateusza Gryty w 9. minucie. Faulowany był Krzysztof Szawarniak, rzut wolny wykonał Marek Lisewski, golkiper piąstkował piłkę, obrońca rywali skiksował i Gryta stojąc tyłem do bramki głową umieścił futbolówkę w siatce. W 18 min. mieliśmy wyśmienitą okazję na drugie trafienie, jednak Szawarniak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 21 min. Kamionka wyrównała, gdy po błędach Gryty i Patryka Wonsa oraz płaskim strzale jednego z przeciwników Grzegorz Sikora został pokonany. Zaledwie 30 sekund potrzebowali podopieczni Płóciennika na zdobycie drugiego gola po zmianie stron. Solową akcją popisał się Szawarniak i silnym strzałem nie dał szans na obronę golkiperowi miejscowych. W 45 min. notowaliśmy ponownie remis, tym razem 2:2. Sikora zbyt późno zareagował na prostopadłą piłkę z głębi pola i napastnik gospodarzy uprzedził go pakując futbolówkę do celu. Po kolejnych 120 sekundach MKS wygrywał 3:2. Golkiper z Kamienia sfaulował w polu karnym Damiana Okońskiego i arbiter gwizdnął "wapno". "Jedenastkę" wykorzystał Jakub Kaczmarek. Z prowadzenia cieszyliśmy się... dwie minuty. Po serii pomyłek w obronie Sikora ... nabił rywala i piłka wpadła do naszej bramki. 3:3. Od tego momentu lepiej grali gospodarze. Zwyciężyli 5:3, skutecznie egzekwując dwa rzuty karne. Pierwszy (w 53 min.) został podyktowany po faulu Sikory, a drugi (70 min.) za zagranie ręką usiłującego ratować groźną sytuację Kaczmarka. Szkoleniowiec debrzneński dał szansę pokazania się w sparingu 22 zawodnikom, przy czym gościnnie zagrali Błażej Borucki, Damian Kamowski i Jakub Pałubicki, a więc trójka piłkarzy z roczników 2000 i 2002.

Kamionka Kamień Krajeński - MKS Debrzno 5:3 (1:1)
Gole dla MKS-u: Mateusz Gryta (9), Krzysztof Szawarniak (36), Jakub Kaczmarek (47-k.)
MKS: Sikora - Kaczmarek, Lisewski, Wons, Glugla - Dynkowski, Szawarniak, Gryta, Kierzek - Romanek, Zaborowski
Na zmiany wchodzili: Mateusiak, Pilarski, Rekusz, Okoński, Żłobecki, Szulc, Berger, Borucki, Pałubicki, Kamowski i Niemczynowicz