Brda, czyli to było do przewidzenia... 27.09.2012r.
Brda Przechlewo to rywal MKS-u w trzeciej rundzie edycji wojewódzkiej rozgrywek Pucharu Polski. Tak zadecydowano na dzisiejszym spotkaniu Komisji Gier i Ewidencji Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN.
Ta wiadomość nie może być absolutnie żadnym zaskoczeniem, ponieważ w gronie dziesięciu ekip, które pozostały w stawce na szczeblu podokręgu jedynie debrznianie i przechlewianie reprezentują południową część ziemi słupskiej i właśnie ze względów terytorialnych należało się spodziewać ich skojarzenia ze sobą. Mamy zatem następne, już trzecie pucharowe derby w tym sezonie i zarazem trzecie, w których przeciwnikiem czerwono-niebieskich będzie zespół na co dzień grający w klasie okręgowej. Potyczkę MKS - Brda zaplanowano na środę 10 października 2012r. o godz. 15.30. Warto w tym miejscu nadmienić, iż ostatni mecz o stawkę między tymi klubami rozegrano w maju 2006r. w okręgówce, potem spotykały się wyłącznie w konfrontacjach towarzyskich. Tylko raz natomiast rywalizowały ze sobą w Pucharze Polski. Było to ponad siedemnaście lat temu, 19 marca 1995r. w Debrznie, kiedy to po dramatycznym widowisku drużyna z Debrzna zremisowała z Brdą 2:2 po dogrywce, a następnie wyeliminowała rywali po rzutach karnych (4:3). Nie mamy nic przeciwko, abyśmy podobne emocje mogli przeżywać za niespełna dwa tygodnie...

Zestaw par III rundy:

MKS Debrzno - Brda Przechlewo