Ruszyła Akademia 06.11.2012r.
31 października i 3 listopada odbyły się inauguracyjne zajęcia Akademii Piłkarskiej MKS Debrzno 2012. Mali kandydaci na piłkarzy, naturalnie z towarzyszeniem rodziców, gremialnie stawili się do hal sportowych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego (środa) i Zespołu Szkół (sobota), aby uczestniczyć w treningach prowadzonych przez Pawła Władyczaka i (w sobotę) Sebastiana Stalkę.
Zainteresowanie zapisami do akademii od początku było i jest nadal duże, ciągle zresztą trwa nabór młodych adeptów futbolowej sztuki do inicjatywy zaproponowanej przez Arkadiusza Lewenko i P. Władyczaka, a realizowanej pod egidą naszego klubu. Chłopcy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Od najbliższej soboty 10 listopada zwiększamy czas zajęć do półtorej godziny, co oznacza, że najmłodsi odbywać je będą od 9.00 do 10.30, natomiast ich nieco starsi koledzy od 10.30 do 12.00. W środę młodsza grupa zacznie trening o 17.00, starsza o 18.30. 3 listopada doszło do spotkania z rodzicami, w czasie którego A. Lewenko, P. Władyczak i Sebastian Michno oficjalnie otwarli projekt, przedstawili założenia dotyczące funkcjonowania Akademii, cele, zasady uczestnictwa i plany na najbliższą przyszłość. Dziękujemy dyrekcji obydwu placówek oświatowych za życzliwość i udostępnienie pomieszczeń na treningi. Deklarację członkowską i regulamin akademii można znaleźć TUTAJ.