AKTUALNOŚCI
Pięć goli i... lider!05.10.2014r.
Na pochwały zasługuje za postawę w ostatnich tygodniach drużyna juniorów D1 szkolona przez Sebastiana Stalkę. Debrznianie odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo, tym razem z Chojniczanką Chojnice u siebie 5:2 i zasiedli w fotelu przodownika rozgrywek! Oczywiście wiemy, że zajmujący drugą pozycję Koral Dębnica ma w zapasie jeden mecz więcej jesienią, ale i tak trzeba się cieszyć z dotychczasowych osiągnięć zespołu debrzneńskiego.

Czerwono-niebiescy rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 3 min. Mateusz Trela minął kilku rywali, ograł bramkarza i umieścił futbolówkę w pustej bramce. MKS przeważał i w 8. minucie radowaliśmy się ponownie. Trela dograł dokładną piłkę Kacprowi Bieleckiemu i "Ciapek" z bliska pokonał chojnickiego golkipera. Wynik 2:0 utrzymał się jedynie pół minuty, bowiem zaraz po wznowieniu gry od środka goście ładnym strzałem z dystansu zmusili do wyjęcia "gały" z siatki Patryka Barczewskiego. Mecz wyrównał się, obserwowaliśmy ciekawą, otwartą grę z obu stron. W 25 min. bardzo dobrze prezentujący się w defensywie Jakub Pałubicki wyjaśnił sytuację po niebezpiecznej akcji, a sześćdziesiąt sekund potem emkaesiacy wygrywali już 3:1. Damian Kamowski zagrał precyzyjną piłkę do Treli, a "Petara" zwiódł bramkarza i dopełnił formalności.

Po zmianie stron przez dziesięć minut nic się nie zmieniło, a rywalizacja toczyła się przede wszystkim w centrum boiska. W 40 min. przyjezdni uzyskali drugiego gola. Piłka silnie uderzona z wolnego pod poprzeczkę zaskoczyła Barczewskiego. Dwubramkową przewagę odzyskaliśmy w 43. minucie. Z II linii wyszedł w tempo do prostopadłego podania Trela i spokojnie wykorzystał wyśmienitą okazję. W 46 min. miał następną, lecz tym razem golkiper nie dał się zaskoczyć. W 47 min. z kolei na oklaski zasłużył Barczewski, broniąc kąśliwy strzał jednego z przeciwników. W odpowiedzi sam na sam z bramkarzem znalazł się Bielecki, a dobijający jego próbę Jakub Nykiel spudłował.

Na finiszu debrznianie poprawili jeszcze wynik. Wprawdzie w 56 min. po podaniu Michała Maciaka nie udało się to Kamilowi Łukaszewskiemu, lecz w 59 min. dopięliśmy swego i Trela zamienił czystą pozycję na piątego gola zespołu i zarazem swojego czwartego w tym dniu. Dotąd trzykrotnie zapisywaliśmy Mateuszowi hat tricka, w niedzielę postarał się pierwszy raz o pokaźniejszy dorobek, czyli czteropak!

Brawo MKS, bo team Stalki poza wysoką przegraną w Ględowie z Koralem jak na razie konsekwentnie zdobywa ligowe punkty... O tym czy podtrzyma pomyślny kurs przekonamy się w sobotę 11 października o godz.11.00, gdy udamy się do Chojnic na mecz z Kolejarzem.

MKS Debrzno - Chojniczanka Chojnice 5:2 (3:1)
Bramki dla MKS-u: Mateusz Trela (3, 26, 43, 59), Kacper Bielecki (8)
MKS: Barczewski- Andrzejewska, K. Bielecki, Grys, Kamowski, K. Kiedrowicz, Łukaszewski, Maciak, Marzec, Nykiel, Pałubicki, Plewa, Sikorski, Stankiewicz, Szyszka, Trela