Zwycięstwo po niełatwej przeprawie11.10.2014r.
Po poprzednich, dobrych występach juniorzy D1 byli faworytami konfrontacji z Kolejarzem w Chojnicach. Czerwono-niebiescy zdobyli ostatecznie trzy punkty, lecz wygrana nie przyszła łatwo i młodzi debrznianie musieli na nią mocno zapracować.

MKS pokonał rywala okupującego przedostatnią lokatę w tabeli 3:2, jednak z pewnością gra zespołu Sebastiana Stalki pozostawiała tego dnia wiele do życzenia. Od pierwszych minut nasi piłkarze osiągnęli widoczną przewagę i kwestią czasu zdawało się podkreślenie tego zmianą bezbramkowego rezultatu. W 7 min. Mateusz Trela po podaniu Mikołaja Plewy znalazł się na czystej pozycji, ale bramkarz wygrał ten pojedynek. W 8 min. po rzucie rożnym z bliska strzelał Plewa i egzekwowaliśmy kolejnego kornera. Chojniczanie ripostowali w 13 min, kiedy z rzutu wolnego trafili w poprzeczkę.

Następnego wolnego wykonywała nasza drużyna i od razu przyniosło to oczekiwany efekt. W 16 min. ładnym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Jakub Nykiel i emkaesiacy prowadzili 1:0. Do końca premierowej odsłony jeszcze dwukrotnie mogliśmy zmienić wynik. W 23 min. po przechwycie sprawnie włączył się do akcji ofensywnej Jakub Pałubicki, ale jego strzał był niecelny. Z kolei w 25 min. dogodną okazję miała Agata Andrzejewska, jednak próba z prawej strony padła łupem bramkarza.

Po przerwie gospodarze mogli doprowadzić do remisu w 36. minucie. Patryk Barczewski nie dał się na szczęście zaskoczyć. W 40 min. strzelał Kacper Bielecki, golkiper Kolejarza niepewnie odbił piłkę przed siebie, a dobijający Jakub Nykiel posłał ją obok celu. W 44 min. Trela z ostrego kąta trafił w dobrej sytuacji w bramkarza i gdy wydawało się, że rychło padnie drugi gol dla MKS-u to miejscowi cieszyli się z wyrównania. To było w 45. minucie, gdy po akcji ze środka Barczewski musiał wyciągać piłkę z siatki. Niemal natychmiast debrzneńscy zawodnicy przejęli inicjatywę i usilnie dążyli do odzyskania korzystnego rezultatu. Udało się to w 53. minucie. Po zagraniu Plewy Trela mocnym, płaskim strzałem w długi róg zdobył efektownego gola. To już szósty z rzędu mecz ligowy, w którym "Petara" strzela przynajmniej jedną bramkę.

W 56 min. bliski powodzenia był Pałubicki, jego strzał mógł również skutecznie dobić Plewa. Sześćdziesiąt sekund później nie było wątpliwości. Atak rozpoczął Trela, a w zamieszaniu podbramkowym wcisnął futbolówkę do celu Nykiel. 3:1 i zrobiło się spokojniej? Tylko pozornie, bo w 59 min. przeciwnicy uzyskali kontaktowego gola i troszkę obawialiśmy się o finiszowe sekundy. Niepotrzebnie, podopieczni Stalki dotrwali z dobrym wynikiem do ostatniego gwizdka i mogliśmy świętować piątą w sezonie 2014/2015 wiktorię.

Do zakończenia rundy jesiennej pozostały trzy serie spotkań. Debrznianie zagrają jedynie dwa razy, ponieważ czeka ich oprócz tego także pauza. Najbliższy mecz w sobotę 18 października o godz.11.00 na własnym terenie, z Czarnymi Czarne.

Kolejarz Chojnice - MKS Debrzno 2:3 (0:1)
Bramki dla MKS-u: Jakub Nykiel (16, 57), Mateusz Trela (53)
MKS: Barczewski- Andrzejewska, K. Bielecki, Grys, Kamowski, K. Kiedrowicz, P. Kiedrowicz, Łukaszewski, Maciak, Marzec, Nykiel, Pałubicki, Plewa, Szyszka, Trela