Turniej Przyjaciół Radosnego Futbolu II28.10.2014r.
10 listopada 2014r. (poniedziałek) o godz.17.00 na boisku "Orlik" przy Stadionie Miejskim amatorzy piłki nożnej wezmą udział w drugiej edycji imprezy, którą nazwano w ubiegłym roku nieco żartobliwie zmaganiami Przyjaciół Radosnego Futbolu. Turniej zainicjowany przez Adama Łukaszewskiego, któremu symbolicznego, drobnego poparcia udzielił Miejski Klub Sportowy znowu zagości na ul. Sportowej i tak jak w 2013r. będzie poprzedzać Święto Niepodległości.

Dla kogo jest przeznaczone orlikowe granie w listopadowe popołudnie? Prawo startu mają ci, którzy ukończyli 30 lat i dodatkowo (co równie istotne) są mieszkańcami miasta i gminy Debrzno, byłymi lub obecnymi piłkarzami nieistniejącego Żagla oraz obecnie działającego MKS-u, jak również osobami przebywającymi poza naszym regionem na co dzień, a wcześniej związanymi z grodem nad Debrzynką. Przepis o wieku można ominąć w jeden sposób, tzn. być nieco mniej doświadczonym piłkarsko i życiowo zawodnikiem, lecz wówczas należy od pozostałych odróżniać się jednym ważkim szczegółem: wagą! Wymagane jest drobne 95 kilogramów...

Halowe, świąteczno-noworoczne spotkania pod nazwą "Debrzno 30+", letni mecz oldbojów o "Puchar Carlosa", bieganie za futbolówką na Dzień Flagi, czyli 2 maja i wreszcie późnojesienna, najbliższa impreza - to wszystko podobne inicjatywy dla spełniających powyższe kryteria miłośników najpopularniejszej dyscypliny sportu, których serdecznie zapraszamy kolejny raz do wspólnej zabawy.

Uwaga! Wzorem poprzednich zawodów nie tworzymy sami ekip, wyłonimy je zdając się na ślepy los tuż przed pierwszym gwizdkiem. Do golkiperów dolosujemy więc zawodników z pola i w ten sposób powstaną poszczególne zespoły. Czasu jest jeszcze sporo, ale datę 10 listopada już teraz niewątpliwie warto zarezerwować, zanotować w domowym kalendarzu i pamiętać, że zapisy zamykamy o godz.16.45, czyli na kwadrans przed przystąpieniem do rywalizacji.