Bilans jesieni MKS-u: juniorzy E231.10.2014r.
Najmłodsza w tej edycji i zarazem w całej historii klubu drużyna występująca w rozgrywkach ligowych, czyli team juniorów E2, złożony z zawodników urodzonych w 2005 (rocznik wiodący) oraz 2006r. start w zmaganiach o punkty w klasie okręgowej w rundzie jesiennej może zaliczyć do udanych. Jakkolwiek w tej kategorii jest to głównie zabawa w futbol i na pierwszym miejscu stawia się rozwój poszczególnych małych piłkarzy, a nie pogoń za wszelką cenę za wynikami, to jednak, gdy przychodzą zwycięstwa, sami kandydaci na sportowców mają z tego wielką radość i satysfakcję.

Zespół Sławomira Słonki zmierzył się w tej rundzie w czterech turniejach ligowych z pięcioma rywalami. Łącznie rozegrał 20 meczów, z których tylko trzy zakończyły się porażkami. To pozwoliło czerwono-niebieskim na uplasowanie się na drugim miejscu na półmetku sezonu. Trener desygnował na orlikowe boiska łącznie 24 spośród 25 zgłoszonych piłkarzy. Starał się zatem, aby każdy z ćwiczących w tej grupie wziął udział przynajmniej w jednej imprezie. Jedynym, który nie zadebiutował w spotkaniach mistrzowskich był Marko Klimek, przewidziany do gry w zawodach kończących pierwszą fazę edycji 2014/2015 w Debrznie, lecz nie mógł stawić się akurat w tym dniu na turniej.

Poniżej zamieszczamy statystykę dotyczącą występów oraz zdobywanych goli. Widać wyraźnie, że trzon ekipy tworzy na dziś siódemka zawodników, którzy najczęściej byli powoływani przez Słonkę do kadry. Najskuteczniejszym strzelcem wśród debrznian był Szymon Maza, który aż 23 razy posyłał piłkę do siatki. Z dużą dozą prawdopodobieństwa (nie znamy indywidualnego dorobku z innych klubów) można założyć, że znajduje się w czołówce klasyfikacji ligi. Co istotne jednak, bramki uzyskiwali także inni. Ogółem zaznaczyło w ten sposób udział w meczach ośmiu futbolistów, czyli dokładnie 1/3 z tych, którzy zagrali.

Już w trakcie trwania rundy pisaliśmy o kilku sprawach związanych z rozgrywkami juniorów E2. W tym miejscu warto je raz jeszcze wyartykułować. Otóż wydaje się zasadne, aby w każdym z turniejów obowiązywał inny kalendarz meczów, ponieważ identyczna ich kolejność co tydzień powoduje swego rodzaju znużenie ciągle tym samym scenariuszem. Co jeszcze ? Dziwny wydaje się fakt, iż I runda składała się z tylko czterech części podczas, gdy klubów uczestniczących w rywalizacji jest pięć (Chojniczanka wystawiła dwa zespoły). Prawa gospodarza pozbawieni byli Czarni Czarne, lecz czy sami tego nie dopilnowali, czy może postanowił tak Podokręg Słupski, tego nie udało nam się ustalić. Wreszcie kwestia ostatnia. Okręgówka juniorów E2 na ziemi słupskiej to również druga grupa, w której w połowie kampanii liderują Byki Słupsk (19 wygranych i remis, zaledwie jeden stracony gol!), przed dwoma teamami Trójki Lębork. Nie zanosi się mimo to, aby po zakończeniu drugiej fazy sezonu piłkarze z obydwu grup mieli spotkać się w turnieju finałowym o tytuł mistrza podokręgu, gdyż jak się dowiedzieliśmy nie ma takich planów. Chcielibyśmy być właściwie zrozumiani: nie chodzi o punktomanię czy ligomanię, ale zetknięcie czołowych drużyn północnej i południowej części klasy okręgowej miałoby chyba ciekawy wymiar szkoleniowy, prawda?

Tak czy inaczej dobrze się stało, iż dzięki głosom płynącym z kilku ośrodków (w tym znad Debrzynki) związek wycofał się z pomysłu stworzenia czterech grup po trzy kluby w każdej. Obecny kształt ligi dzieci jest naszym zdaniem optymalny, ten początkowo zaproponowany przez Komisję ds. Rozgrywek naprawdę nie miałby sensu. Na koniec podziękowania dla grupy rodziców zawodników z tej kategorii wiekowej, którzy pomagali przy organizacji wyjazdów do Człuchowa, Chojnic i Przechlewa oraz przy imprezie na naszym Orliku. Szczególnie ciepłe słowa kierujemy do Michała Mazy, Grzegorza Janke, Rafała Kujawskiego i Andrzeja Pikulika.

Razem: 4 turnieje, 20 meczów, 12 zwycięstw, 5 remisów, 3 porażki, 41 punktów, bramki 44-12

Turnieje:
Hubert Kaczmarczyk 4, Hubert Lange 4, Szymon Maza 4, Tymoteusz Pachura 4, Dominik Pikulik 4, Kamil Janke 3, Dawid Kujawski 3, Mikołaj Stryszyk 3, Bartłomiej Goryl 2, Norbert Wieszewski 2, Piotr Wojciechowski 2, Wojciech Bielecki 1, Mikołaj Brzykcy 1, Patryk Gondor 1, Wiktor Górecki 1, Konrad Kieruj 1, Dominik Kitowski 1, Szymon Rzucidło 1, Miłosz Schauer 1, Oliwia Sekta 1, Mateusz Szajgin 1, Mateusz Szczur 1, Mateusz Wegner 1, Wojciech Zembrzycki 1

Nie grał: Marko Klimek

Gole:
23- Szymon Maza, 6- Norbert Wieszewski, 4- Bartłomiej Goryl i Hubert Lange, 2- Kamil Janke i Hubert Kaczmarczyk, 1- Dominik Pikulik i Mikołaj Stryszyk + jeden samobójczy