Stalówka na koniec 2014r. w Debrznie13.11.2014r.
Stadion Miejski przy ul. Sportowej, sobota 15 listopada godz.13.30- w tym terminie seniorzy MKS-u rozegrają spotkanie przedostatniej, czternastej serii słupskiej klasy okręgowej. Zagramy ze Stalą Jezierzyce, przeciwnikiem, który wrył się mocno w przeszłości w pamięć sympatyków futbolu nad Debrzynką. Szerzej o historii wzajemnych kontaktów emkaesiaków z jezierzyczanami wspominaliśmy przy okazji meczu, rozgrywanego na boisku w Lipce w maju tego roku, tutaj sygnalizujemy tylko jak przebiegały wszystkie dotychczasowe poprzez zamieszczenie wykazu potyczek na przestrzeni minionych lat.

Na ten moment najbardziej interesuje nas teraźniejszość, a ta w przypadku czerwono-niebieskich nie wygląda już tak pomyślnie jak w początkowej fazie rundy jesiennej. Zespół Pawła Władyczaka od mniej więcej miesiąca gra nieco słabej, do czego przyczyniły się bez wątpienia kłopoty kadrowe. Trudniej przychodzi nam zdobywać punkty, obsunęliśmy się również trochę w tabeli, jednak i tak nie ma co wybrzydzać. Sezon jest jak na razie bardzo udany dla debrznian i mimo pojawiających się problemów personalnych mocno chcielibyśmy zakończyć jego I część miłym akcentem.

Takim byłoby na pewno pokonanie Stali, a potem skuteczna walka o korzystny wynik w Studzienicach. Jest spora nadzieja, że do kadry wrócą w sobotę Patryk Klejdysz i Paweł Wegner, przy kilku innych nazwiskach tkwią wciąż znaki zapytania, jednak generalnie powinniśmy wyglądać osobowo lepiej niż przed paroma dniami w Pęplinie. Wiadomo, że wykluczony jest występ Kamila Kałdowskiego, z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Stal zajmuje obecnie dwunastą pozycję w lidze, ale co ciekawe aż dziewięć spośród trzynastu zdobytych punktów wywalczyła... poza domem, wygrywając w Sycewicach, Trzebielinie i Czarnej Dąbrówce. Trzeba zatem uważać, bo rywal to nieobliczalny. W konfrontacjach wyjazdowych z MKS-em stalowcy zawsze strzelali przynajmniej po jednym golu, ale też... nigdy nie zwyciężyli. Wierzymy, że tak pozostanie także po ich sobotniej wizycie na naszym obiekcie.

Jak zawsze zapraszamy kibiców do dopingowania piłkarzy z Debrzna, to już ostatnia okazja w roku 2014, aby trzymać kciuki za ekipę Władyczaka podczas zawodów na własnym terenie.

Mecze MKS-u ze Stalą i strzelcy goli dla debrznian:

1.20.04.1994r. MKS - Stal 1:1 (1:1, 1:1) po dogrywce, karne 6:5; Łepek; (Puchar Polski)
2.22.08.1999r. MKS - Stal 2:1 (2:0); Koroś, S. Nylec; (klasa okręgowa)
3.26.03.2000r. Stal - MKS 3:3 (2:1); Beger 2, Koroś; (klasa okręgowa)
4.15.08.2000r. MKS - Stal 8:1 (4:1); S. Nylec 2, Koroś 2, Beger, Kisełyczka, Nowak, Lewenko; (klasa okręgowa)
5.18.04.2001r. Stal - MKS 2:1 (1:0); Beger; (klasa okręgowa)
6.03.07.2003r. MKS - Stal 3:2 (1:1); Koroś 2, Kisełyczka; (baraż o miejsce w klasie okręgowej- I mecz)
7.06.07.2003r. Stal - MKS 3:0 (0:0); (baraż o miejsce w klasie okręgowej- II mecz)
8.12.10.2013r. Stal - MKS 1:3 (0:2); Szawarniak, P. Klejdysz, Wegner; (klasa okręgowa)
9.18.05.2014r. MKS - Stal 2:2 (1:0); P. Klejdysz, B. Rutyna; (klasa okręgowa); boisko w Lipce

Bilans: 4 wygrane MKS-u, 3 remisy, 2 zwycięstwa Stali, bramki 23-16 na korzyść klubu z Debrzna.