Ogłoszono terminarz rundy wiosennej04.12.2014r.
Komisja ds. Nagłych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podała do publicznej wiadomości zatwierdzony przez siebie w dniu 2 grudnia kalendarz rozgrywek we wszystkich klasach seniorów i poszczególnych lig juniorskich na rundę rewanżową edycji 2014/2015. Najbardziej frapująca kibiców futbolu z grodu nad Debrzynką rywalizacja w okręgówce seniorskiej rozpocznie się w weekend 21/22 marca.

To różnica w stosunku do przypuszczeń, jakie można było snuć oraz do wniosków wstępnie wyciąganych z rozmów z działaczami związkowymi. Pierwotnie sądzono, iż wiosnę w tej lidze zainaugurujemy tydzień prędzej, tj. 14/15 marca. Naturalnie większość meczów odbędzie się w tej fazie sezonu w soboty lub niedziele, jednak są w tym względzie dwa wyjątki. Otóż wzorem roku 2014 Pomorski ZPN daje możliwość wyboru gospodarzom spotkania przed Świętami Wielkanocnymi miedzy datą 1 kwietnia (środa), a Wielką Sobotą 4 kwietnia. Będzie to dotyczyć akurat czerwono-niebieskich, gdyż po dwóch wyjazdach (Człuchów i Lipnica) w tej serii rozegramy pierwszy mecz II rundy u siebie, z KS Damnica. Ponadto w rozpisce widnieje 3 lub 4 czerwca, czyli środa albo czwartek, w którym w 2015r. wypada Boże Ciało. Wówczas pojedziemy do Dębnicy Kaszubskiej na potyczkę ze Skotawią. Finisz kampanii nastąpi w terminie obligatoryjnym (sobota 20 czerwca godz.15.00), podejmiemy wtedy na Stadionie Miejskim Kaszubię Studzienice.

Z grubsza to najważniejsze kwestie związane z seniorami, lecz nie można zapominać, iż MKS pozostaje wciąż w rozgrywkach Pucharu Polski. Informowaliśmy kilka tygodni temu, że na drodze debrznian stanie teraz Słupia Kobylnica, a o tym, gdzie odbędzie się w/w konfrontacja rozstrzygnie losowanie, przewidziane dopiero na styczeń. Związek chce, aby mecze IV rundy odbyły się w środę 8 kwietnia. Nie trzeba dodawać jak bardzo niekorzystny to termin zarówno dla kobylniczan, jak i emkaesiaków, biorąc pod uwagę sporą odległość dzielącą obie miejscowości. W porozumieniu ze Słupią w najbliższych dniach skierowany zostanie z naszego klubu wniosek do Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego, aby do spotkania doszło w niedzielę 15 marca, czyli tydzień przed ligą, co pozwoliłoby wystąpić obydwu drużynom w pełnych składach, a nie w nazwijmy to wprost- kadłubowych...

Co z rozgrywkami młodzieżowymi? Wiosna zagości na boiskach klasy okręgowej juniorów B i D1 (z udziałem MKS-u Debrzno) 11/12 kwietnia, a sezon potrwa w obydwu przypadkach do 6/7 czerwca, przy czym młodszy zespół debrzneński zakończy go siedem dni wcześniej, a to dlatego, że w ostatniej kolejce pauzuje. Z kolei nic jeszcze nie wiadomo o okręgówce juniorów E2. Odrębny komunikat w tej sprawie ukaże się dużo później, ale jako że runda ma składać się z czterech turniejów zaczniemy ją najprawdopodobniej w trzeciej dekadzie kwietnia.