Pozostała wielka trójka23.12.2014r.
Klaruje się sytuacja w tabeli debrzneńskiej ligi halowej. Po niedzielnych potyczkach wydaje się oczywiste, iż o mistrzowski tytuł powalczą trzy drużyny: Grom Barkowo, Meblolux i Ogrodowa/Gama. Z rywalizacji po dwóch porażkach w meczach z czołowymi zespołami odpadł JR Team Człuchów.

Człuchowianie w obydwu przypadkach dobrze rozpoczynali grę, bo po kwadransie prowadzili po 1:0. Drugie połowy spotkań z Gromem i Ogrodową/Gama były już jednak dla nich mocno niepomyślne. W ich trakcie rywale zaaplikowali Krystianowi Paciorkowi łącznie aż dziesięć goli podczas, gdy sami stracili ledwie jednego. Ładniejsza dla oka była konfrontacja Grom-JR Team, oglądaliśmy wówczas bardziej techniczną rywalizację, pozbawioną nadmiernej ilości ostrych wejść.

Tandem liderów trzyma się twardo. Barkowianie odnieśli dwie wygrane w identycznych rozmiarach, 6:1. Drugą po JR Team "ofiarą" niebiesko-czarnych okazała się Pustynia Miast. Znamienne, że bramki zdobywane w tej edycji przez gromowców równomiernie rozkładają się na wielu zawodników. Dotąd bowiem aż dwunastu z nich co najmniej raz trafiło do siatki. Dysponujący znacznie węższą kadrą Meblolux dotrzymuje kroku przodownikowi rozgrywek. Weekend był udany dla ekipy Pawła Osiuraka, gdyż najpierw gładko pokonała Megalux/Votum 8:1, a następnie z małymi tylko kłopotami odprawiła Pustynię Miast 6:3.

Czająca się za w/w duetem Ogrodowa/Gama oprócz wspomnianego zwycięstwa nad JR Team spokojnie wypunktowała Kwaszarnię/Gliszczyński także 4:2. Przeciwnicy ambitnie do końca walczyli o jak najlepszy wynik i przy stanie 0:4 podretuszowali go dwoma bramkami. A propos Kwaszarni: odniosła pierwszą wiktorię w sezonie, co oznacza, że Skra Bińcze pozostaje jedynym zespołem bez choćby punkcika na koncie. Do przerwy w boju dwóch outsiderów notowaliśmy remis 2:2, ale potem do głosu doszli debrznianie. Hat trick błyszczącego formą Radosława Petreckiego, dwa firmowe uderzenia lewą nogą Mirosława Kisełyczki i wątpliwości co do ostatecznego rezultatu uleciały.

Co w klasyfikacji strzelców? Jak na razie zacięcie ścigają się na gole Michał Kawczak i Patryk Klejdysz i po przedświątecznej kolejce pierwszy raz górą jest zawodnik Mebloluxu. Przewaga jaką obaj "goleadorzy" wypracowali nad resztą stawki wskazuje, iż miedzy sobą rozstrzygną kwestię pierwszeństwa w tym zestawieniu, ale... nie przesądzajmy jeszcze tego, bo nagle wystrzeli z dyspozycją snajperską któryś z piłkarzy zaplecza czołówki i te rozważania mogą szybko stracić na aktualności. Roszady również w tabeli fair play, gdzie na szczyt wysunął się Meblolux. Co ciekawe, ostatnią pozycję zajmuje Skra, która popełniła dotychczas... najmniej fauli. Licznik punktów ekipa z Bińcza nabiła sobie jednak "dzięki" innym dyscyplinarnym przewinieniom...

Nie robimy długiej pauzy w zmaganiach ligowych. Na mecze czwartej serii zapraszamy tuż po Świętach Bożego Narodzenia, w niedzielę 28 grudnia o godz.16.00. Hity? Oczywiście, że tak i to na samym początku dnia: Ogrodowa/Gama- Grom Barkowo!