Puchar Polski na wyjeździe03.01.2015r.
O tym, że MKS Debrzno po wyeliminowaniu Korala Dębnica i Piasta Człuchów w czwartej rundzie pucharowych rozgrywek zagra z przedstawicielem słupskiej klasy okręgowej Słupią Kobylnica było wiadomo od wielu tygodni. Ponieważ jednak drabinka zetknęła ze sobą dwa kluby z tego samego ligowego szczebla trzeba było wyłonić gospodarza spotkania. Dziś wiemy już, że czerwono-niebieskich czeka wyjazd do Kobylnicy.

Na placu boju w podokręgu słupskim pozostało osiem ekip. Poza starciem emkaesiaków ze Słupią powalczą również Klub Sympatyków Gryfa Słupsk z Jantarem Ustka, Garbarnia Kępice z Gryfem Słupsk oraz Pogoń Lębork ze Startem Miastko. W tym ostatnim przypadku także losowano organizatora meczu. Jasne jest też, że zwycięzca konfrontacji w Kobylnicy zmierzy się w środę 22 kwietnia na własnym boisku z lepszym z pary lęborsko-miasteckiej.

Komisja ds. Rozgrywek wyznaczyła datę 8 kwietnia 2015r. o godz.17.00 jako obowiązującą na rozegranie wspomnianych wyżej czterech potyczek, jednak jak jakiś czas temu wspominaliśmy debrznianie i kobylniczanie zwrócili się do związku z wnioskiem, aby zawody odbyć wcześniej, tj. w niedzielę 15 marca o godz.13.00, a więc tydzień przed rozpoczęciem rundy wiosennej w okręgówce. Argumentacja jest prosta, a mianowicie weekendowy termin pozwoliłby obydwu klubom desygnować na boisko najsilniejsze składy, zarazem mecz Pucharu Polski stanowiłby ostatni test przed rewanżami ligowymi. Decyzja w tej sprawie ma zapaść wkrótce.

Wyprawa do Kobylnicy będzie dla teamu Pawła Władyczaka jedną z najdalszych w historii w tych rozgrywkach. Dłużej podróżowaliśmy jedynie prawie dziesięć lat temu, 8 czerwca 2005r., kiedy to nasi piłkarze ulegli w oddalonym od Grodu Dzika o dobre 170 kilometrów Pobłociu miejscowej Jantarii/Orkanowi 1:2. Dodajmy, że w ogóle będzie to pierwsze spotkanie pucharowe poza Debrznem od ponad trzech lat, bowiem od czasu pokonania ekipy Stars Człuchów 7 września 2011r. wszystkie pozostałe boje (łącznie osiem) toczyliśmy na Stadionie Miejskim. Z kolei od 19 września 2007r. ("słynne" 4:5 z B-klasową wówczas Lipniczanką Lipnica) nie wyściubialiśmy nosa poza powiat człuchowski, bo oprócz meczu ze Stars dwukrotnie gościliśmy jeszcze tylko w Rzeczenicy.

Do leżącej nieopodal Słupska miejscowości udamy się wiosną 2015r. dwukrotnie, bo warto przypomnieć, iż czeka nas tam ponadto znacznie ważniejsza walka o ligowe oczka, którą zaplanowano na weekend 11/12 kwietnia.