Powtórny triumf gospodarzy, piąta pozycja teamu Słonki13.02.2015r.
Podobnie jak w czwartkowej rywalizacji nieco starszych kolegów również zmagania dzieci z rocznika 2004 (i młodszych) w turnieju Givova Junior Cup w Tuchomiu zakończyły się wiktorią tamtejszego Myśliwca. Zwycięzcy w finałowym meczu pokonali GTS Czarna Dąbrówka 3:1. Reprezentanci Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno, szkoleni przez Sławomira Słonkę odnieśli trzy wygrane, dwa spotkania przegrali i ostatecznie zostali sklasyfikowani na piątym miejscu.

Start naszej ekipy w imprezie można uznać za udany. Pamiętajmy, że braliśmy udział w zawodach, w których wiodącym rocznikiem był 2004. Tymczasem w debrzneńskim teamie jedynie Kamil Łukaszewski to piłkarz urodzony właśnie wówczas, pozostali to chłopcy, którzy mają dziesięć lat, albo jak w przypadku Mikołaja Brzykcego, Kamila Janke i Huberta Kaczmarczyka nawet dziewięć...

Zainaugurowaliśmy występy od nieznacznej porażki z Jantarem Ustka. W I części utrzymywał się bezbramkowy wynik, dopiero po zmianie stron rywale dwukrotnie umieścili futbolówkę w siatce. Humory poprawiliśmy sobie w drugiej potyczce, kiedy czerwono-niebiescy odprawili z kwitkiem Lidera Miastko 4:0. O promocji do półfinału decydował więc mecz z U-2 Bytów. Cóż, wielkich szans nie było, przegrana 0:6 jaskrawo oddawała różnicę fizyczną oraz w poziomie wyszkolenia drużyn.

Skupiliśmy się więc na walce o piątą lokatę i z tego zadania zespół wywiązał się wzorowo. Zarówno Bytovia Bytów, jak również drugi skład Jantara okazały się przeszkodami do przeskoczenia i po dobrej grze emkaesiacy odnieśli dwie wygrane. Największe powody do satysfakcji mieli jednak tuchomianie, który dzień po dniu zdystansowali wszystkich, czego chyba sami się nie spodziewali. Rozczarowani mogli być ustczanie, bo po rozgrywkach grupowych zdawali się być głównym kandydatem do triumfu, a ulegli potem nie tylko GTS-owi, ale też U-2 (i to dotkliwie) lądując poza podium.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu do Tuchomia kierujemy do Michała Mazy i Piotra Pachury.

Rezultaty i zdobywcy bramek dla debrznian:

Jantar- AP 2012 MKS 2:0
U-2- Lider 3:0
Jantar- U-2 2:0
AP 2012 MKS- Lider 4:0 (Maza 2, Łukaszewski 2)
Jantar- Lider 9:0
AP 2012 MKS- U-2 0:6

1.Jantar Ustka 9 13-0
2.U-2 Bytów 6 9-2
3.AP 2012 MKS Debrzno 3 4-8
4.Lider Miastko 0 0-16

Bytovia- Jantar II 1:3