Bardziej piknik niż sparing08.03.2015r.
Nie będziemy udawać, że potyczka z GTS Lipka wniosła cokolwiek do przygotowań czerwono-niebieskich do ligi. Konfrontacja, w której zespół Pawła Władyczaka na luzie zaaplikował na obcym boisku swojemu rywalowi dziewięć bramek, z punktu widzenia szkoleniowego na pewno nie była udana, ale... to przecież nie wina emkaesiaków, że przeciwnik tak bardzo odstawał.

Zawody rozpoczęły się z ponad półgodzinnym opóźnieniem, bo lipczanie mieli duże problemy ze skompletowaniem składu. Kiedy już wreszcie zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego, to właśnie gospodarze w premierowych dziesięciu minutach niespodziewanie doszli do dwóch okazji na zdobycie prowadzenia. Sławomira Słonkę niepokoił w obydwu przypadkach Piotr Miszewski, wyróżniający się zawodnik miejscowych. W 6 min. przyzwoicie uderzył z wolnego, w dziesiątej zaś wykorzystał rozkojarzenie naszej defensywy i wyszedł na czystą pozycję. Na szczęście Sławek nie dał się zaskoczyć, a potem dominowali piłkarze z Grodu Dzika.

W 11 min. w polu karnym sfaulowano Karola Ryngwelskiego, a jedenastkę na gola zamienił Paweł Wegner. "Diabeł" polubił obiekt w Lipce wiosną ubiegłego roku, gdzie zdobywał w lidze mnóstwo bramek. Teraz również zgromadził pokaźny "urobek", bo Jakub Babiak po jego strzałach sięgał po futbolówkę do siatki czterokrotnie. W 15 min. golkiper GTS-u jeszcze wybronił próbę Sebastiana Stalki z narożnika szesnastki, lecz po chwili Wegner nie dał mu szans z odległości ok. 16 metrów. 2:0. MKS nie zachwycał zaangażowaniem i to zostało ukarane w 23 min., kiedy Jacek Cichoń sprytnie wykorzystał błędy naszej obrony.

Kolejne fragmenty I połowy to przygniatająca przewaga debrznian. W 30 min. trzecie trafienie zapisaliśmy Krystianowi Szostkowi. Po przewinieniu na Władyczaku rzut wolny wykonał Szymon Malmon, lekko trącił piłkę, a Szostek płasko umieścił ją w bramce. W 32 min. Stalka przymierzył w poprzeczkę, futbolówkę przechwycił Wegner, zagrał do Michała Kawczaka i mieliśmy czwartego gola. Na 5:1 podwyższył Wegner w 39. minucie, po akcji Bartłomieja Licy i Kawczaka oraz wyjściu na czystą pozycję.

Po przerwie przez długie fragmenty gry nic istotnego nie wydarzyło się na murawie. Dopiero w 63 min. piłkę przechwycił Stalka, podał Wegnerowi, lecz w dogodnej sytuacji Paweł wcelował w obrońcę. W 65 min. dał znać o sobie Patryk Klejdysz uzyskując szóstą bramkę silnym strzałem przy asyście Wegnera. W 77 min. swoje dołożył Wojciech Marczak z kilku metrów lewą nogą finalizując atak lewym skrzydłem Dawida Wachnika. Były pomocnik Korala Dębnica zagrał wprawdzie w niedzielnym sparingu, lecz ostatecznie wiosną nie będzie reprezentował klubu znad Debrzynki.

Piłkarze GTS-u zdołali odpowiedzieć w 80. minucie, kiedy po dalekim podaniu w dobrej pozycji znalazł się Krzysztof Sieg i uderzeniem po długim rogu wpakował piłkę do bramki. W 82 min. drugi raz pokonał golkipera lipczan P. Klejdysz, z najbliższej odległości po zagraniu Wachnika. Wynik tego jednostronnego spotkania na 9:2 ustalił Wegner, gdy w 87 min. wygrał pojedynek z obrońcą i nie zmarnował wyśmienitej okazji.

Nie da się wyciągać szerszych, daleko idących wniosków na podstawie akurat tej potyczki co do tego, jak jesteśmy przygotowani do piłkarskiej wiosny. Bilans gier kontrolnych jest jednoznacznie dodatni (4 zwycięstwa, 1 remis), ale i tak prawdziwy futbol zacznie się od 15 marca. Przed ligą czeka zespół Władyczaka konfrontacja pucharowa w Kobylnicy i dopiero wówczas będziemy mogli mówić o poważnym sprawdzianie formy.

GTS Lipka- MKS Debrzno 2:9 (1:5)

0:1 Paweł Wegner (11-k)
0:2 Paweł Wegner (17)
1:2 Jacek Cichoń (23)
1:3 Krystian Szostek (30)
1:4 Michał Kawczak (32)
1:5 Paweł Wegner (39)
1:6 Patryk Klejdysz (65)