Dwa mecze, dwa walkowery dla MKS-u26.03.2015r.
Przyznać trzeba, że w tak kuriozalny sposób nie rozpoczynaliśmy jeszcze żadnej rundy w całej dotychczasowej 23-letniej historii klubu. Czerwono-niebiescy najpierw przegrali spotkanie Pucharu Polski ze Słupią w Kobylnicy (2:4 po dogrywce), a następnie zremisowali na inaugurację wiosny w klasie okręgowej z Piastem Człuchów 1:1, tymczasem obydwie te potyczki zostały dziś zweryfikowane przez Komisję ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na walkowery na korzyść zespołu znad Debrzynki...

W pierwszym przypadku chodziło o występ w teamie z Kobylnicy Krzysztofa Lenkiewicza, który wszedł na murawę w 78. minucie konfrontacji zmieniając Kamila Setnego. Sęk w tym, że jak się potem okazało rezerwowy zawodnik... nie widniał na liście zgłoszeń w Słupi na sezon 2014/2015. Decyzja komisji mogła być w takiej sytuacji tylko jedna i wynik zawodów został zmieniony na stronę debrznian. Oznacza to, że w środę 22 kwietnia zagramy na własnym boisku mecz półfinałowy na szczeblu podokręgu. Z kim? Przeciwnikiem drużyny Pawła Władyczaka będzie Pogoń Lębork lub Start Miastko, czyli zwycięzca spotkania zaplanowanego na 8 kwietnia.

Z kolei derby w Człuchowie również ostatecznie zakończyły się wygraną MKS-u walkowerem. Wszystko na skutek wpuszczenia na plac gry przez gospodarzy w 68. minucie Konrada Michnowicza, który zluzował Błażeja Koltera. Piłkarz biało-niebieskich nie pauzował za kartki, miał dokument uprawniający do występu oraz ważne badania lekarskie tyle, że przez nieuwagę... nie został wpisany do protokołu, co stanowi drobne wprawdzie, ale ewidentne naruszenie regulaminu rozgrywek.