Artur Biszczanik wrócił nad Debrzynkę, nowymi twarzami Łukaszuk i Wieczorek31.03.2015r.
Trzej piłkarze opuścili w przerwie zimowej MKS, o czym wspominaliśmy niedawno informując, iż chodzi o Damiana Litwiniuka, Kamila Siega i Piotra Madaja. Do tego grona formalnie można jeszcze zaliczyć Tomasza Łopienskiego, który jednak już od dłuższego czasu był poza zespołem z Grodu Dzika. Kadra seniorów nie została w tym czasie jedynie uszczuplona, gdyż dołączyli do niej również trzej zawodnicy.

Pierwszym z nich jest Artur Biszczanik, który wraz z bratem bliźniakiem Michałem w minionym półroczu przebywał w Akademii Piłkarskiej Człuchów, grając w słupskiej klasie okręgowej juniorów A. Michał pozostał w stolicy powiatu na rundę wiosenną, natomiast drugi z "Biszczanów", mający na swoim koncie wg stanu na inaugurację ligi 37 oficjalnych spotkań w czerwono-niebieskim kostiumie w I drużynie, zameldował się ponownie w teamie Pawła Władyczaka i będzie walczył o miejsce w bloku defensywnym.

Oprócz wychowanka naszego klubu do rozgrywek zostali także zgłoszeni dwaj piłkarze mający kartę na ręku. W derbach z Piastem Człuchów zadebiutował Łukasz Wieczorek, występujący w centrum obrony, który większość sportowej przygody spędził w Koralu Dębnica. Poza tym w latach 2005-2007 "Wieczór" reprezentował barwy Piasta w drużynie juniorów A, biorąc udział w zmaganiach Pomorskiej Ligi Juniorów. W ostatnich latach był grającym szkoleniowcem rezerw Korala, ale przydarzył mu się nawet epizod w III lidze, gdy na koniec sezonu 2012/2013 zagrał 45 minut w przegranym przez dębniczan 0:5 wyjazdowym starciu z Arką II Gdynia.

Ponadto wśród emkaesiaków znalazł się Tomasz Łukaszuk. "Tomcior" pierwsze futbolowe kroki stawiał w Piaście Człuchów i to w tym zespole spędził najwięcej lat. Co ciekawe, będąc jeszcze juniorem młodszym (!), w czerwcu 2005r. ładnym golem otworzył wynik derbowej konfrontacji w Człuchowie z MKS-em, ostatecznie wygranej przez biało-niebieskich 3:0. Cztery miesiące później ponownie trafił do bramki, tym razem w pucharowym boju w Debrznie (2:1 dla Piasta). Drugim i ostatnim przed przenosinami nad Debrzynkę klubem, w którym występował, były rezerwy Korala Dębnica w edycji 2012/2013. Łukaszuk miał okazję zaliczyć premierowe spotkanie w naszej ekipie w minioną niedzielę, wychodząc na drugą połowę potyczki z Lipniczanką Lipnica.