Pięć meczów kary dla Szczubiała, Maślanyk odpocznie trzy miesiące 08.04.2015r.
Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zakończyła dzisiaj procedurę wyjaśniania incydentu, do jakiego doszło przed ponad dwoma tygodniami w trakcie derbowego meczu klasy okręgowej seniorów Piast Człuchów-MKS Debrzno (na boisku 1:1, po weryfikacji 0:3 walkower). Po zapoznaniu się z raportami sędziów i wcześniejszymi pismami, które złożyli odesłani do szatni po pokazaniu przez arbitra czerwonych kartek Przemysław Szczubiał (MKS) oraz Paweł Maślanyk (Piast) działacze nałożyli na uczestników zdarzenia srogie kary.

Otóż debrznianin musi pauzować w pięciu spotkaniach, natomiast zawodnik człuchowskiej ekipy otrzymał bezwzględną dyskwalifikację w wymiarze trzech miesięcy. Co to oznacza? Ponieważ bieg przerwy w występach liczony jest od dnia następującego po dacie rozegrania omawianej potyczki (czyli od 22 marca), reprezentujący czerwono-niebieskich Szczubiał nie zagra w trzech kolejnych konfrontacjach ligowych, a zatem ze Słupią Kobylnica, Spartą Sycewice i Zawiszą Borzytuchom. Przy ustalaniu składu może więc być brany pod uwagę przez trenera Pawła Władyczaka dopiero 1 maja na derby z Czarnymi Czarne. W przypadku P. Maślanyka arytmetyka jest jeszcze bardziej nieubłagana. Kapitana Piasta zawieszono do 22 czerwca, a jak wiadomo sezon 2014/2015 w okręgówce kończy się... dwa dni wcześniej. Łatwo obliczyć, że kara obejmie aż czternaście (!) meczów, czyli niemal całą rundę wiosenną.