Trzecie miejsce w Przechlewie29.06.2015r.
Bardzo udanie zaprezentowali się w rozegranym w minioną sobotę turnieju piłki nożnej dzieci rocznika 2005 (i młodsi) wychowankowie Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno. Zespół Sławomira Słonki w gronie jedenastu ekip uplasował się na trzeciej pozycji. Czerwono-niebiescy w silnej stawce pokazali dobrą grę i kolejny raz potwierdzili, iż ten rocznik emkaesiaków należy do najsilniejszych spośród wszystkich szkolonych w klubie.

Stawka drużyn w stosunku do zapowiedzi sprzed imprezy została nieco okrojona. Zamiast dwunastu stawiło się na zawody jedenaście. Zawiodły teamy Gryfa Słupsk i Zawiszy Bydgoszcz, w ostatniej chwili natomiast dokooptowano niemiecki VfB Gramzow. W wyniku losowania debrznianie znaleźli się w grupie A, tej liczniejszej, w której przyszło nam rywalizować z dobrze znanymi z rozgrywek ligowych ekipami Chojniczanki Chojnice, AP Człuchów i JFA Przechlewo (po składzie osobowym szybko można było zorientować się, że to ta silniejsza z dwóch miejscowych drużyn). Oprócz tego na drodze debrzneńskich futbolistów stanęli zawodnicy niemieccy i EX-Siedlce Gdańsk.

Podopieczni Słonki zaczęli turniej od minimalnej wygranej z VfB (trafienie Norberta Wieszewskiego) oraz wyraźnego zwycięstwa z człuchowianami (hat trick Szymona Mazy). Później zaczęły się "schody", bo przegraliśmy z gospodarzami i Chojniczanką po 0:1. O ile spotkanie z JFA II mogło się podobać (pechowa porażka po golu straconym w najmniej spodziewanym momencie, wcześniej należał się chyba debrznianom rzut karny), to już potyczka z chojniczanami była bodaj najsłabszym naszym występem dnia. Mimo to MKS nie stracił szans na awans do najlepszej czwórki, lecz aby osiągnąć zamierzony cel musiało zostać spełnionych kilka warunków. Podstawowy to trzy punkty dla przechlewian w starciu z gośćmi zza Odry (tak się stało: 1:0). Ponadto nasi zawodnicy (co naturalne) powinni pokonać gdańszczan (spisali się bezbłędnie- 4:0!), z kolei Chojniczanka nie mogła wygrać z APC wyżej niż różnicą ośmiu goili (ostatecznie było 6:1...). W dodatkowej tabelce złożonej z rezultatów drużyn, które zdobyły po dziewięć punktów każdy z każdym wygrał po 1:0, decydowały więc bramki z całej imprezy, a te premiowały futbolistów z Grodu Dzika.

Osiągnęliśmy zatem półfinał, chociaż gwoli ścisłości nielichego pecha mieli chojniczanie, którzy przegrywając 0:1 z VfB egzekwowali w ostatnich sekundach rzut rożny i w momencie oddawania strzału na bramkę (piłka znalazła się w siatce), sędzia... skończył mecz. Wzbudziło to spore kontrowersje, ponieważ bez wątpienia nie było zgodne z duchem gry. Cóż, bywa i tak... W starciu o wielki finał MKS przegrał z toruńską Elaną 0:3, a wyrównana walka trwała tylko do utraty pierwszego gola. Troszkę popsute humory poprawiliśmy znacznie w meczu o III miejsce, ogrywając po bramkach Mazy i Dominika Pikulika Orzeł 2010 Wałcz 2:0. Sukces!

W spotkaniu finałowym emocji było co niemiara, a o końcowym triumfie drugiej ekipy przechlewskiej zadecydowały rzuty karne. Poziom rywalizacji w całym turnieju naszym zdaniem był wysoki, obejrzeliśmy sporo wyrównanych meczów (zwłaszcza w grupie B i fazie pucharowej), a dla zespołu znad Debrzynki to był wartościowy sprawdzian. Dziękujemy serdecznie Rodzicom, którzy wydatnie pomogli przy organizacji wyjazdu do Przechlewa i gorąco dopingowali swoje pociechy!

Wyniki i strzelcy goli dla debrznian:

VfB- AP 2012 MKS 0:1 (Wieszewski)
JFA II- Chojniczanka 4:0
EX-Siedlce- APC 5:1
VfB- Chojniczanka 1:0
AP 2012 MKS- APC 3:0 (Maza 3)
JFA II- EX-Siedlce 3:1
VfB- APC 2:0
Chojniczanka- EX-Siedlce 2:1
AP 2012 MKS- JFA II 0:1
VfB- EX-Siedlce 1:0
APC- JFA II 2:3