Podokręg zaszeregował drużyny młodzieżowe08.07.2015r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej najpierw (o czym pisaliśmy przedwczoraj) ogłosiła listę zgłoszeń na sezon 2015/2016 w każdej z kategorii zmagań młodzieży, a następnie dokonała podziału całej stawki na grupy. Dzisiaj możemy go ujawnić, skupiając się jednak wyłącznie na wycinku komunikatu, dotyczącym roczników, które będą reprezentować MKS Debrzno.

Juniorzy B wystąpią w grupie II, umownie zwanej południową, która liczy sobie dwanaście klubów. Emkaesiacy będą rywalizować z następującymi ekipami: Tęcza Brusy, Bytovia Bytów, Chojniczanka II Chojnice, GTS Czarna Dąbrówka, Czarni Czarne, AP Człuchów, Piast Człuchów, Start Miastko, Stegna Parchowo, Lider Rychnowy i Myśliwiec Tuchomie.

Juniorzy C2 zostali umiejscowieni w 12-zespołowej jednej grupie (tyle teamów zadeklarowało chęć uczestniczenia w rozgrywkach ligowych). Przeciwnicy debrznian to: Zawisza Borzytuchom, Chojniczanka Chojnice, Kolejarz Chojnice, Czarni Czarne, Skotawia Dębnica Kaszubska, Dolina Gałąźnia Wielka, Słupia Kobylnica, Kornowscy Szarża Krojanty, JFA Przechlewo, Rowokół Smołdzino i Jantar Ustka.

W ślad za tą decyzją komisji, z naszego klubu, w konsultacji z innymi, które zgłosiły swoje drużyny, skierowano do Słupska pismo z prośbą o rozważenie możliwości zmiany powyższych postanowień. Chodzi rzecz oczywista o duże koszty organizacji rozgrywek C2 (głównie transportowe). Ponieważ traf chciał, iż mamy w tym gronie dokładnie po połowie zespołów z północnej i południowej części regionu słupskiego, zaproponowaliśmy takie wyjście: podział na dwie grupy po sześć ekip i system czterorundowy, tzn. mecz i rewanż zarówno jesienią, jak i wiosną. Zamiast 22 spotkań w sezonie każdy rozgrywałby niewiele mniej, bo 20, a wydatki byłyby niewspółmiernie niższe niż zapowiada się to wg stanu na dziś. Miejmy nadzieję, że zwycięży rozsądek i ekonomia...

Juniorzy E1 zagrają w grupie IX, razem z Chojniczanką II Chojnice, AP Człuchów i Liderem Rychnowy, natomiast juniorzy E2 w grupie V, a rywalami będą Piast Człuchów, Chojniczanka II Chojnice i Lider II Rychnowy. Rozgrywki będą przebiegać (tak jak w poprzedniej kampanii) turniejowo, każdy klub ugości resztę stawki dwukrotnie, po razie jesienią i wiosną. Związek w lidze najmłodszych utworzył grupy mniejsze liczebnie niż rok temu (przypomnijmy- po interwencji klubów wówczas połączono dwie trzyzespołowe w jedną liczącą sześć) i nie jest to raczej optymalne rozwiązanie.