Oceniamy miniony sezon (1) - juniorzy E215.07.2015r.
Sporo czasu upłynęło na zegarze (a wody w Debrzynce) od zakończenia ligowych zmagań w edycji 2014/2015, powolutku zbliżamy się do inauguracji kolejnej. Wypada jednak podsumować wydarzenia ubiegłego sezonu i na pierwszy ogień w naszym cyklu idą najmłodsi, juniorzy E2, a zatem zawodnicy reprezentujący MKS w rozgrywkach ligowych rocznika 2005 (to nominalny) oraz 2006.

Drużyna Sławomira Słonki uplasowała się na drugim miejscu w swojej grupie klasy okręgowej. Ogółem cała kampania to było osiem turniejów (taki system przyjął związek), w każdym z nich rozgrywano po pięć spotkań. Początkowo, jak pamiętamy, Podokręg Słupski chciał utworzyć mikroskopijne grupy, składające się z trzech (sic!) ekip każda, po uwzględnieniu jednak głosów płynących z klubów rywalizację rozszerzono, co trzeba ocenić jako dobre posunięcie, gwarantujące, iż liga stała się znacznie ciekawsza. Poza tym wiosną zastosowano również postulowany przez kluby zabieg, zakładający odmienną kolejność gier we wszystkich czterech turniejach, uniknięto zatem monotonii, która wkradła się do terminarza w I rundzie.

Czerwono-niebiescy uzyskali lepszy bilans swoich występów w I części edycji, co uwidacznia poniższe zestawienie. Wtedy zdobyliśmy więcej punktów, strzeliliśmy więcej goli, mniej straciliśmy. Nie miało to specjalnego znaczenia dla lokaty na finiszu, bowiem i na półmetku i w końcowym rozrachunku druga pozycja była niezagrożona. Z ośmiu imprez debrznianie zwyciężyli w trzech, z czego dwukrotnie(!) w Przechlewie i raz na własnym terenie. Paradoksalnie mimo gorszej wiosny, to właśnie wówczas ekipa z Grodu Dzika triumfowała w dwóch zawodach turniejowych. Z kolei najsłabiej zaprezentowaliśmy się w ósmym turnieju w Czarnem, gdzie zabrakło w składzie kilku podstawowych piłkarzy, a ich zastępcy mimo ambitnej postawy nie dali takiej jakości, jak bardziej ograni koledzy.

Trener w ciągu tego debiutanckiego (dla wszystkich bez wyjątku!) sezonu miał do dyspozycji kadrę złożoną z 30 osób, z czego tylko dwóch wychowanków nie wystąpiło w lidze. Trzon teamu to 11 futbolistów (w tym jedyna przedstawicielka płci pięknej Oliwia Sekta), którzy zaliczyli przynajmniej połowę możliwych do rozegrania gier. Do tego grona spokojnie można byłoby zakwalifikować jeszcze Norberta Wieszewskiego (drugiego strzelca zespołu), z powodu problemów zdrowotnych obecnego tylko na trzech turniejach. Zdecydowanie najczęściej trafiał do siatki Szymon Maza (aż 37 razy!), który należał do czołowych snajperów w tej kategorii wiekowej, chociaż tak po prawdzie trudno to zweryfikować, bo oficjalnie takowego rankingu nikt nie prowadził.

Pamiętać trzeba, że tzw. orlikowe granie dzieci to dopiero wstęp do późniejszej aktywności w starszych kategoriach wiekowych. Miejmy nadzieję, że to właściwe preludium do tego, aby z roku na rok wszyscy nabierali coraz większego doświadczenia i regularnie trenując oraz konfrontując się z rówieśnikami podnosili swoje umiejętności. W nadchodzącej kampanii 2015/2016 oczywiście nadal będziemy występować w roczniku 2005 (już jako juniorzy E1), ale drużyna juniorów E2 (tym razem piłkarze urodzeni w 2006 oraz w 2007 roku) także została zgłoszona do rozgrywek.

Razem: 8 turniejów, 40 meczów, 22 zwycięstwa, 9 remisów, 9 porażek, 75 punktów, bramki 74-29

Jesień: 4 turnieje, 20 spotkań, 12 wygranych, 5 remisów , 3 przegrane, 41 punktów, gole 44-12

Wiosna: 4 turnieje, 20 spotkań, 10 wygranych, 4 remisy, 6 przegranych, 34 punkty, gole 30-17

Turnieje:
Szymon Maza 8, Tymoteusz Pachura 8, Dominik Pikulik 8, Hubert Kaczmarczyk 7, Dawid Kujawski 7, Hubert Lange 7, Mikołaj Stryszyk 7, Kamil Janke 6, Piotr Wojciechowski 6, Bartłomiej Goryl 4, Oliwia Sekta 4, Wojciech Bielecki 3, Norbert Wieszewski 3, Miłosz Schauer 2, Mateusz Szczur 2

Tylko jesienią:
Mikołaj Brzykcy 1, Patryk Gondor 1, Wiktor Górecki 1, Konrad Kieruj 1, Dominik Kitowski 1, Szymon Rzucidło 1, Mateusz Szajgin 1, Mateusz Wegner 1, Wojciech Zembrzycki 1

Tylko wiosną:
Nikodem Bracht 1, Mateusz Kaczmarczyk 1, Maciej Seledec 1, Adrian Suchacki 1

Nie grali:
Patryk Drobczyński, Marko Klimek

Gole: