Na starcie Piast, potem Czarni...21.07.2015r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podała do publicznej wiadomości terminarz rozgrywek klasy okręgowej seniorów na rundę jesienną sezonu 2015/2016. W skrócie można go skomentować stwierdzeniem "nic nowego", albowiem ligowe zmagania zainaugurujemy znowu meczem derbowym, ponownie na własnym boisku i jakżeby inaczej, z Piastem Człuchów...

Godzi się wspomnieć, iż identyczna sytuacja miała miejsce wielokrotnie w przeszłości, a dokładnie w trzech ostatnich edycjach spędzonych przez emkaesiaków na tym szczeblu. W sezonie 2010/2011 podejmowaliśmy na początek Czarnych Czarne, kampanię 2013/2014 zaczynaliśmy od konfrontacji u siebie z Brdą Przechlewo, natomiast 2014/2015 z Piastem. To już zatem było i szybciutko powróci, bowiem 15 lub 16 sierpnia zmierzymy się na Stadionie Miejskim z człuchowianami. Mało tego, nie dość, że na wstępie czekają czerwono-niebieskich derby, to jeszcze będą podwójne, a to z tej przyczyny, że w drugiej serii udamy się do Czarnego.

Ogółem z piętnastu meczów I rundy osiem rozegramy przy ul. Sportowej w Debrznie (kolejno z Piastem, KS Damnica, Skotawą Budowo, Wybrzeżem Objazda, Spartą Sycewice, Kaszubią Studzienice, Swe Pol Linkiem Bruskowo Wielkie i Lipniczanką Lipnica), z kolei siedmiokrotnie zawitamy na boiska rywali. Oprócz wyjazdu do Czarnego odwiedzimy również obiekty Stali Jezierzyce, Garbarni Kępice, Sokoła Wyczechy, Diamentu Trzebielino, Słupi Kobylnica i Karola Pęplino.

Rzecz jasna dokładne daty odbywania zawodów o punkty podamy niezwłocznie wtedy, gdy zostaną ustalone. Należy się tego spodziewać za kilkanaście dni, około 1 sierpnia. Pełna wersja kalendarza gier seniorskiej okręgówki znajduje się w dziale SENIORZY -> Klasa okręgowa.