Puchar Lata następnym sprawdzianem28.07.2015r.
Sympatyków futbolu w Debrznie w najbliższą niedzielę 2 sierpnia czeka duża dawka sportowych wrażeń. Na Stadionie Miejskim o godz.11.00 rozpoczniemy doroczną przedsezonową imprezę seniorów o Puchar Lata. Tym razem będziemy świadkami siedemnastej edycji zawodów, rozgrywanych cyklicznie w identycznym układzie regulaminowym.

Na piłkarzy czterech klubów, rywalizujących systemem "każdy z każdym" czeka sześć meczów, przy czym pojedynczy potrwa 2 razy 20 minut. Nad Debrzynkę zjadą ciekawi, jak sądzimy, przeciwnicy dla czerwono-niebieskich. Będziemy więc gościć GLKS Wysoka, Chojniczankę II Chojnice oraz Gwiazdę Karsin. Drużyna z Wysokiej to tegoroczny beniaminek wielkopolskiej IV ligi, który po zajęciu pierwszej lokaty w północnej grupie pilskiej klasy okręgowej wygrał baraże o awans z mistrzem części południowej okręgu Płomieniem Połajewo (5:0 i 3:4). W przeszłości konfrontowaliśmy się z tą ekipą w sezonie 1996/97, gdy jako absolutny nowicjusz na szczeblu V ligi emkaesiacy przegrali u siebie w I kolejce 0:3, aby w rewanżu na inaugurację rundy wiosennej rozgromić ówczesnego lidera tabeli na jego terenie 6:2! Co ciekawe, GLKS uczestniczył już w Pucharze Lata, w 2004r., kiedy to sięgnął po główne trofeum z kompletem zwycięstw, w tym z wiktorią 4:2 w meczu z teamem z Grodu Dzika.

Rezerwy pierwszoligowej Chojniczanki uplasowały się w zestawieniu drugiej grupy gdańskiej okręgówki w edycji 2014/2015 na siódmej pozycji. Od lipca szkoleniowcem tej drużyny jest Leszek Szank, do niedawna pomagający w prowadzeniu I zespołu Mariuszowi Pawlakowi. Chojniczanie pod tym szyldem debiutują w naszej imprezie, natomiast w 2007r. wzięła w niej udział pierwsza ekipa klubu z Grodu Tura, zajmując I miejsce z siedmioma oczkami, bez straty gola, ogrywając m.in. wysoko (4:0) nasz MKS. Pierwsze skrzypce grał wówczas w teamie dowodzonym przez... L. Szanka snajper wszechczasów w regionie, czyli Andrzej Borowski, który w niedzielę zawita na debrzneński stadion w zupełnie innej roli, a mianowicie trenera Gwiazdy Karsin. Jego teraźniejszy zespół w minionej kampanii z dużą przewagą zdystansował wszystkich rywali w grupie II gdańskiej klasy A i wywalczył zasłużoną i co ważne historyczną, bo premierową w dziejach klubu promocję do okręgówki. Wcześniej karsinianie balansowali między klasą A a... klasą B i dopiero wzmocnienie kadry piłkarzami z przeszłością ligową, głównie pochodzącymi z Chojnic, pozwoliło klubowi pójść w górę hierarchii. Nasi zawodnicy pierwszy raz zetkną się z Gwiazdą, a warto jeszcze wspomnieć, że drużyny o tej nazwie grały w letnim turnieju w 2009 i 2013r. tyle, że reprezentowały inne miejscowości (odpowiednio Sypniewo koło Więcborka i Bydgoszcz).

Dla Pawła Władyczaka sparingi z trzema różnymi przeciwnikami w jednym dniu to niewątpliwie kolejna dobra okazja do przetestowania dyspozycji swoich piłkarzy na dwa tygodnie przed początkiem rozgrywek mistrzowskich. MKS wygrywał Puchar Lata w 1999, 2002, 2003, 2005, 2006, 2013 i 2014r., a zatem siedmiokrotnie. Co wydarzy się teraz? Zapraszamy serdecznie kibiców! Na uczestników turnieju czekają nie tylko nagrody drużynowe, lecz również wyróżnienia indywidualne, w postaci statuetek, które powędrują do najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza i króla strzelców. Zawody są częścią realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. "Sport? TAK!- Debrzno 2015" dofinansowanego przez lokalny samorząd.

Poniżej program niedzielnych zmagań:

XVII turniej piłki nożnej seniorów o Puchar Lata
Debrzno, Stadion Miejski, 2 sierpnia 2015r.

10.45- odprawa kierowników drużyn i losowanie
11.00- oficjalne otwarcie turnieju i prezentacja uczestników
11.15-12.00- mecz nr 1 (1-2)
12.10-12.55- mecz nr 2 (3-4)