Sparingowo z Kamionką, a nie w Krajence03.08.2015r.
Pojutrze, tj. 5 sierpnia debrzneńscy seniorzy rozegrają przedostatni w okresie letnich przygotowań mecz towarzyski. Od kilku tygodni wiedzieliśmy, iż tego dnia rywalem czerwono-niebieskich będzie Iskra Krajenka. Dzisiaj przed południem otrzymaliśmy informację od trenera ekipy z powiatu złotowskiego Grzegorza Apryasa, że kontrolne spotkanie nie dojdzie do skutku.

Dlaczego? Iskra wczoraj rywalizowała na neutralnym terenie w Szamocinie ze swoją imienniczką z miejscowości Wyszyny w barażu o awans do klasy okręgowej. Zespół z Krajenki mimo prowadzenia 3:1 jeszcze na dwadzieścia minut przed końcem, uległ ostatecznie przeciwnikom 3:4 i zostaje w klasie A. Tuż po zawodach znaczna część piłkarzy G. Apryasa oświadczyła, że... rezygnuje z dalszej gry dla Iskry i w związku z tym ich szkoleniowiec dał znać do Debrzna, iż w tej sytuacji środowa gra treningowa nie ma sensu.

Na szczęście w trybie pilnym udało się znaleźć rozwiązanie niespodziewanego kłopotu i emkaesiacy odbędą jednak sparing, z innym reprezentantem klasy A tyle, że z woj. kujawsko-pomorskiego. Pojedziemy zatem do Kamienia Krajeńskiego, na mecz z tamtejszą Kamionką, a pierwszy gwizdek zabrzmi o godz.18.00.