Głos klubów został wysłuchany07.08.2015r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zrewidowała swoje wcześniejsze postanowienia w kwestii organizacji zmagań w klasie okręgowej juniorów C2 w edycji 2015/2016. Jak wspominaliśmy wobec faktu, iż do ligi zgłosiło się dwanaście drużyn, z czego sześć reprezentujących północną część ziemi słupskiej i drugie sześć południową nasz klub, wspierany przez zdecydowaną większość innych uczestników kampanii, optował za podziałem na dwie grupy i systemem czterorundowym.

Chociaż długo wydawało się, iż szanse na to są niewielkie, przed ośmioma dniami komisja przychyliła się do postulatu i nastąpiło rozsądne (przede wszystkim z ważkich względów ekonomicznych) rozdzielenie uczestników rywalizacji na dwie połowy. MKS zagra więc w grupie II z JFA Przechlewo, Kolejarzem Chojnice, Szarżą Krojanty, Chojniczanką Chojnice i Czarnymi Czarne. Ogłoszono nowy kalendarz gier, który umieszczamy w dziale JUNIORZY - klasa okręgowa - C2. Czerwono-niebiescy rozpoczną sezon, tak jak to zakładano w poprzednim terminarzu, czyli od konfrontacji z JFA na własnym boisku w weekend 5/6 września. W związku z tym, iż jesienią odbędzie się 10 kolejek, zamiast pierwotnie planowanych jedenastu, ostatni raz jesienią młodzi piłkarze pojawią się na boiskach 11 listopada.