Bydgoski finał, MKS czwarty25.08.2015r.
III Turniej Piłki Nożnej Orlików o Puchar Prezesa MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie zakończył się triumfem Wisełki Bydgoszcz. W finale, będącym wewnętrzną sprawą ekip z miasta nad Brdą, po remisie 0:0 w normalnym czasie, zwycięzcy lepiej egzekwowali rzuty karne, dystansując Gwiazdę. Dobrze spisali się podopieczni Sławomira Słonki, a więc team AP 2012 MKS Debrzno, bowiem zajęli w gronie dziesięciu drużyn czwartą lokatę.

Na zawody rozgrywane w niedzielę 23 sierpnia przyjęliśmy zaproszenie niemal w ostatniej chwili, mając przy tym świadomość, że to po wakacyjnej przerwie premierowy sprawdzian dla zawodników z rocznika 2005 (nominalnie, bo ostatecznie w składzie znalazło się tylko... trzech dziesięciolatków, reszta to młodsi futboliści) i nie wszyscy wrócili jeszcze z letniego wypoczynku. Stąd okrojone, dziewięcioosobowe zestawienie, jakim dysponował trener, a zważywszy na fakt, że grano siódemkami ograniczało to mocno pole manewru z ławki. Mimo to czerwono-niebiescy dzielnie rywalizowali z innymi klubami i efekt ich starań był więcej niż przyzwoity. Warto nadmienić, iż emkaesiacy to był "rodzynek" z woj. pomorskiego, pozostali uczestnicy w komplecie reprezentowali region kujawsko-pomorski.

Turniej rozpoczęliśmy wyśmienicie, bo od trzech wygranych. W pokonanym polu zostawiliśmy Wdę Świecie, Victorię Niemcz i gospodarzy, Krajnę Sępólno. To trzecie spotkanie de facto decydowało o awansie do najlepszej czwórki. Potem zaczęły się schody i to bardzo strome jako, że Wisełka wyraźnie wypunktowała debrznian 5:0, co oznaczało drugie miejsce w grupie i półfinał z Gwiazdą. W nim byliśmy naprawdę blisko remisu i konkursu karnych, lecz bydgoszczanie nie dali sobie wydrzeć minimalnej wiktorii. Potyczka o podium niestety bez historii, grudziądzka Olimpia prezentowała się o klasę lepiej...

Królem strzelców imprezy został debrznianin Szymon Maza, z dorobkiem sześciu trafień. My wyróżnilibyśmy również wszędobylskiego, ambitnego Dominika Pikulika i defensora Kamila Janke. Wszyscy inni także zaliczyli dobre zawody, grając na miarę aktualnych możliwości. Serdeczne dzięki dla kibicujących swoim pociechom Rodziców (Michał Maza, Gabriela i Andrzej Pikulik, Renata i Rafał Kaczmarczyk, Renata i Robert Oleksiewicz, Grzegorz Janke), którzy byli też pomocni przy organizacji wyjazdu.

Wda- Krajna 1:2
Victoria- Wisełka 0:2
Wda- AP 2012 MKS 0:2 (Pikulik, Maza)
Krajna- Wisełka 0:2