Trudne zadanie teamu Kisełyczki04.09.2015r.
6 września o godz.11.00 meczem na własnym boisku z AP Człuchów zainaugurują rozgrywki edycji 2015/2016 juniorzy B. Zespół, który objął przed paroma tygodniami Mirosław Kisełyczka uległ w przerwie letniej znaczącym przeobrażeniom, jego kadra została mocno zmieniona i czeka go w związku z tym niełatwa runda jesienna.

Drużynę opuściło wielu piłkarzy. Jedni z przyczyn regulaminowych, bowiem przekroczyli limit wiekowy. Dotyczy to osób z rocznika 1998, a zatem Michała Bucholca, Kamila Masternaka, Szymona Nowaka, Dawida Raszlińskiego, Krystiana Zaborowskiego, Gracjana Zawadzkiego i Jakuba Żłobeckiego. Z tej grupy jedynie K. Masternak kontynuuje futbolową przygodę w seniorach. Inni (mowa o urodzonych w 1999r. i później) zapragnęli poszukać szczęścia w nowych klubach. Kacper Rekusz jest od kilkunastu dni w Chemiku Bydgoszcz, Damian Jaworski, Szymon Kalla, Jakub Kierzek i Maciej Petryczko przeszli do AP Człuchów. Ponadto nie trenują w ogóle m.in. Dominik Fiegler i Bartosz Szulc.

Ze składu z sezonu 2014/2015 pozostali właściwie jedynie Patryk Górnowicz, Dawid Kleist, Paweł Kostiureczko, Damian Okoński, Jakub Racinowski, Fabian Rusch i Paweł Wieszewski, reszta zawodników to albo zupełni debiutanci, albo mający nikłe doświadczenie piłkarskie w przeszłości w zespołach MKS-u w niższych kategoriach wiekowych.

Ekipa mimo to solidnie pracowała na zajęciach w okresie przygotowawczym (najlepszą frekwencję zanotowali Adrian Grabowski, Racinowski, Okoński, Kostiureczko, Michał Bukowski, Szymon Rzepka, Adam Mucha, Górnowicz, Konrad Sylwestrzak) i choć start wydaje się niezwykle trudny (na pierwszy ogień starcie z faworytem, przynajmniej na papierze, rozgrywek) tym bardziej ściskamy kciuki za podopiecznych Kisełyczki. Powodzenia!