W piątej serii z beniaminkiem10.09.2015r.
Skotawa Budowo to najbliższy rywal czerwono-niebieskich w rozgrywkach klasy okręgowej seniorów. Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim w niedzielę 13 września o godz.16.00. Dla zespołu Pawła Władyczaka to okazja do umocnienia pozycji w ścisłej czołówce tabeli, dla gości szansa na rehabilitację po katastrofalnym 1:15(!) u siebie z Sokołem Wyczechy sprzed tygodnia.

Przyjedzie nad Debrzynkę absolutny beniaminek ligi, drużyna, która odniosła w czerwcu największy sukces w swoich dziejach awansując na szczebel okręgówki po zajęciu drugiej lokaty w grupie II klasy A. Ekipa z Budowa po uzyskaniu promocji musiała przenieść się do Dębnicy Kaszubskiej, bowiem macierzysty obiekt nie spełnia wymogów tej klasy rozgrywkowej. Na wstępie nowicjusz poradził sobie na nowym dla siebie terenie przyzwoicie, wygrywając po zaciętym boju ze Spartą Sycewice 5:4, ale w kolejnych grach już tak dobrze nie było. Wyraźna przegrana 1:4 z Garbarnią Kępice, minimalna porażka 0:1 w Objeździe z Wybrzeżem i wreszcie haniebnie wysoka "wtopa" z Sokołem, którą to megawpadką (a raczej jej niezwykle rzadko spotykanymi rozmiarami) zdumiona była bez przesady cała liga. W swoich szeregach budowianie mają grupkę piłkarzy znanych w podokręgu słupskim, jak choćby Bartosz Rekowski, Maciej Rekowski czy Bartosz Jączyński (pięć goli w tej edycji).

Dotąd obydwa kluby zetknęły się ze sobą tylko dwukrotnie, w sezonie 2012/2013 w klasie A i wówczas po wyrównanych meczach, które trudno byłoby określić spacerkami odnieśliśmy dwa zwycięstwa. Nie trzeba dodawać, że na trzy punkty liczymy i obecnie, lecz wierząc w powodzenie tych oczekiwań przestrzegamy emkaesiaków przed lekceważeniem pognębionego ostatnio rywala. Na papierze rywalizacji nie rozstrzyga się na swoją korzyść, stąd potrzeba wyjścia na boisko w pełni skoncentrowanym i udowodnienia wyższości w trakcie 90 minut gry, a nie w szatni. Władyczak powinien mieć szerszy wybór niż to miało miejsce ostatnio w Jezierzycach, bowiem gotowi do występu będą Sebastian Stalka i Michał Kawczak, a być może również Tomasz Łukaszuk i Łukasz Wieczorek. O personalia nie mamy zatem specjalnie co się martwić, miejmy nadzieję, że przełoży się to odpowiednio na rezultat.

Zapraszamy debrzneńskich fanów na stadion, do zobaczenia w niedzielne popołudnie!

Dotychczasowe spotkania MKS-u ze Skotawą i strzelcy bramek dla debrznian:

1.30.09.2012r. MKS- Skotawa 2:1 (0:1); Lica 2; (klasa A)
2.12.05.2013r. Skotawa- MKS 2:4 (1:2); Litwiniuk 2, Stalka, Marczak; (klasa A)

Ogółem: 2 wygrane MKS-u, bramki 6:3.