Kolejny mecz pucharowy wiosną01.10.2015r.
W ubiegłym tygodniu MKS przebrnął drugą przeszkodę w rozgrywkach Pucharu Polski wygrywając na wyjeździe z Lipniczanką Lipnica 1:0. Powracamy do wydarzeń III rundy na szczeblu podokręgu słupskiego, a to z tego powodu, iż wczoraj miało odbyć się ostatnie spotkanie tej fazy zmagań (Rowokół Smołdzino- Sokół Szczypkowice), ale nie doszło do skutku, ponieważ nie rozstrzygnięto kwestii weryfikacji potyczki z 2 września Sokół Szczypkowice- Karol Pęplino (5:4). O ile Komisja ds. Rozgrywek utrzymała wynik z boiska, to Komisja Dyscyplinarna ciągle prowadzi w tej sprawie postępowanie. W skrócie chodzi o domniemane uczestnictwo w zawodach nieuprawnionego piłkarza po stronie ekipy ze Szczypkowic.

W oczekiwaniu na ostateczne rozstrzygnięcie pozostaje nam podsumować, iż na dziś znamy siedem z ośmiu klubów, które przystąpią do następnego odcinka pucharowego serialu. Pewne jest, że niestety nieprędko ogłosimy rywala czerwono-niebieskich (raczej dopiero po nowym roku), a i konkretna data potyczki nie została jeszcze ujawniona.

Wiadomo jednak ponad wszelką wątpliwość, że IV runda odbędzie się wiosną 2016r. i zapowiada się bardzo ciekawie, a to dlatego, że do wspomnianych wyżej zespołów komisja dolosuje siedmiu czwartoligowców (Start Miastko, Bytovia II Bytów, Anioły Garczegorze, Brda Przechlewo, Zawisza Borzytuchom, Jantar Ustka i Pogoń Lębork) oraz III-ligowego Gryfa Słupsk. Co ważne, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, zamysłem związkowych działaczy jest rezygnacja z tzw. klucza terytorialnego, a zatem emkaesiacy mogą trafić zarówno na dobrze znaną kibicom w Debrznie z licznych ligowych konfrontacji Brdę, jak i najwyżej obecnie sklasyfikowanych (rzecz jasna poza grającą w I lidze Bytovią) na ziemi słupskiej w futbolowej hierarchii gryfitów.

Spośród możliwych przeciwników z większością rywalizowaliśmy już niegdyś w rozgrywkach Pucharu Polski (ze Startem w 1994 i 2000r., z Bytovią II w 2010r., z Brdą w 1995 i 2012r., z Jantarem w 2015r. i z Pogonią również w 2015r.), tylko z Aniołami, Zawiszą i słupszczanami nigdy nie dane nam było mierzyć się w "turnieju tysiąca drużyn". Obojętnie jednak kogo przyniesie emkaesiakom ślepy los, emocje na Stadionie Miejskim będą zagwarantowane. Dla debrznian to już dziesiąty raz, gdy przebili się do wiosennych meczów, poprzednio uczynili tak w 1994, 1995, 1998, 1999, 2000, 2002, 2005, 2013 i 2015r.

Wyniki III rundy

Rowokół Smołdzino- Sokół Szczypkowice przełożony