Oczko po walce10.10.2015r.
Drugi punkt w edycji 2015/2016 zdobyli juniorzy B MKS-u. Zespół Mirosława Kisełyczki (wyjątkowo zastępował go w sobotę Robert Oleksiewicz) zremisował bezbramkowo u siebie ze Stegną Parchowo. Wynik raczej nie krzywdzi obydwu stron i odzwierciedla mniej więcej przebieg spotkania. Piłkarze stworzyli po kilka dogodnych okazji na choćby jedno, zwycięskie trafienie, lecz bez efektu i podział punktów jest do zaakceptowania zarówno dla nas, jak i przyjezdnych.

W premierowej odsłonie najbliżej szczęścia czerwono-niebiescy byli w 18 min., kiedy Filip Malmon kąśliwym uderzeniem z 20 metrów zmusił golkipera parchowian do dużego wysiłku. Końcami palców wybił on futbolówkę na róg. Rywalizacja przebiegała głównie w środku pola, obie defensywy spisywały się bez zarzutu, stąd mała liczba sytuacji podbramkowych. W drugiej części szalę wygranej na swoją stronę emkaesiacy mogli przechylić już na wstępie, w 42. minucie. Wówczas na świetnej pozycji znalazł się Fabian Rusch, lecz spudłował z niewielkiej odległości. W 58 min. Szymon Kolek biegł prawie od połowy boiska na spotkanie z bramkarzem, ale piłka odskoczyła mu i goście zażegnali niebezpieczeństwo. Po drugiej stronie najgroźniej było w 71 min., gdy uratowała nas poprzeczka.

W ekipie debrzneńskiej wystąpił Szymon Sokolik, dla którego był to debiut w MKS-ie w tej kategorii wiekowej. Wcześniej zaliczył 9 meczów w juniorach D1 w kampanii 2013/2014. Następne zawody ligowe zagramy w Bytowie z tamtejszą Bytovią 17 października o godz.11.00.

MKS Debrzno- Stegna Parchowo 0:0
MKS: P. Wieszewski- K. Wegner (66 Mucha), Okoński, Sokolik, Kostiureczko- Rusch (71 Zych), Górnowicz, Rzepka, F. Malmon (54 Bukowski)- Fiegler, Kolek (69 Bakaj)