Kiepski finisz przeciętnej jesieni 11.11.2015r.
Powodów do zadowolenia po spotkaniu z Czarnymi Czarne, kończącym I rundę sezonu 2015/2016 w klasie okręgowej juniorów C2 brak. Przegraliśmy u siebie 0:3 po występie, w którym trudno znaleźć zbyt wiele pozytywów. Porażka zepchnęła ekipę Sebastiana Stalki na czwartą pozycję w tabeli, a wyprzedzili nas właśnie środowi oponenci.

Jeśli napiszemy, iż czerwono-niebiescy nie mieli tego dnia właściwie żadnych atutów ofensywnych to będzie to jak najbardziej prawdziwe. Problem podstawowy to brak w składzie kierującego zwykle obroną Wojciecha Marca (choroba), którego awaryjnie zastąpił w tej roli Mateusz Trela, przeważnie umiejscowiony na boisku albo w linii pomocy, albo w ataku. Problemy kadrowe rzutowały ewidentnie na jakość gry emkaesiaków.

W 8 min. Michał Wieczorek nie miał szans po strzale z rzutu wolnego i bardzo szybko położenie debrznian stało się niezwykle trudne. Wprawdzie Kacper Bielecki mógł doprowadzić do remisu w 14. minucie, mając dobrą okazję, lecz przegrał starcie z golkiperem. W 31 min. zrobiło się już 0:2, gdy po uderzeniu z daleka i obronie M. Wieczorka przyglądaliśmy się jak jeden z rywali dobił futbolówkę do bramki.

Druga połowa kompletnie bezbarwna. Nie można było odmówić ambicji debrznianom, ale przeciwnicy wybijali nas dość umiejętnie z rytmu, nie mieliśmy też koncepcji na rozmontowanie ich obrony. Na domiar złego w 65 min. przyjezdni uzyskali trzecie trafienie ustalając rezultat na 3:0.

Przełknęliśmy gorzką pigułkę, bo przecież w Czarnem kilka tygodni wcześniej MKS zwyciężył 2:1. Teraz przed drużyną długa zimowa przerwa, kolejne emocje ligowe dopiero w kwietniu 2016r.

MKS Debrzno- Czarni Czarne 0:3 (0:2)
MKS: Wieczorek- Mudyna, Trela, K. Kiedrowicz, P. Kiedrowicz- Bielecki, Grabowski, Parzybut, Zdunek (51 Barczewski)- Plewa (44 Andrzejewska), Belter