Wygrana na osłodę15.11.2015r.
Całą rundę tęsknie wypatrywaliśmy choć jednego sukcesu juniorów B i cierpliwość została nagrodzona. Na zakończenie tej części edycji czerwono-niebiescy efektownie pokonali na boisku w Ględowie Piasta Człuchów 5:0. Była to nietypowa potyczka, ponieważ zmierzyliśmy się w niej z drużyną prowadzoną od niedawna przez poprzedniego szkoleniowca debrznian i aktualnego piłkarza ekipy seniorów naszego klubu Łukasza Płóciennika.

MKS w tej kategorii wiekowej ostatni raz zwyciężył tak wyraźnie dawno temu, bo na koniec kampanii 2013/2014 na obiekcie w Lipce z Czarnymi Czarne 9:1. Później notowaliśmy przeważnie mniej lub bardziej dotkliwe niepowodzenia, za wyjątkiem konfrontacji z... Piastem na inaugurację rundy jesiennej 2014r. (7:3 w Człuchowie). Tym bardziej cieszy, że nareszcie emkaesiacy skutecznie zawalczyli nie tylko o trzy punkty, ale i poprawili znacząco bilans bramkowy.

Trener Mirosław Kisełyczka podkreślał po meczu to, że jego podopieczni zagrali "na zero" z tyłu i nade wszystko z wielkim zaangażowaniem. Zawody nie były wcale tak jednostronne jak wskazywałby na to "suchy" wynik, jednak co istotne nasze okazje podbramkowe w większości wykorzystywaliśmy, co gospodarzom nie udawało się.

Jak padały gole? Na 1:0 trafił w 16 min. Michał Bukowski, który ładnie zamknął akcję zespołu debrzneńskiego, z bliska nie dając szans golkiperowi. W 26 min. do siatki wcelował Andrzej Wilkiewicz, dobijając swobodnie próbę Dominika Fieglera. Po przerwie nadal dobra postawa gości. W 52 min. ładnym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył na 3:0 Patryk Górnowicz. Kolejnym zawodnikiem, który wpisał się na listę strzelców był w 60 min. Fiegler, gdy strzelił z dystansu, futbolówka zmieniła nieco kierunek po rykoszecie i zaskoczyła bramkarza. Ostatnia zdobycz to dzieło Dawida Kleista, który posłał "gałę" lobem nad golkiperem po zagraniu Damiana Okońskiego.

Udajemy się na zimową przerwę w rozgrywkach w pogodnych nastrojach, bo chociaż "jedna jaskółka (czytaj wygrana) wiosny nie czyni" (zwłaszcza w listopadzie...), to jednak miło, że wiktorią kończymy ligowy rok 2015 juniorów B. Brawo!

Piast Człuchów- MKS Debrzno 0:5 (0:2)
Gole: Michał Bukowski (16), Andrzej Wilkiewicz (26), Patryk Górnowicz (52), Dominik Fiegler (60), Dawid Kleist (75)
MKS: Racinowski- Januszkiewicz (41 Okoński), Rzepka, K. Wegner, Mucha (70 Horbatiuk)- Rusch, Górnowicz, Fiegler, Kleist, Bukowski (50 F. Malmon)- Wilkiewicz