Rewelacyjny Małecki, debrznianie też się wyróżniali17.11.2015r.
Premierowa edycja Pucharu Krajny zorganizowana z inicjatywy ks. Bartłomieja Przybylskiego przy wsparciu Salezjańskiej Organizacji Sportowej Salos w Debrznie, Urzędu Miasta i Gminy, naszego klubu oraz kilku innych podmiotów i bardzo pomocnych wolontariuszy ściągnęła na start kilkudziesięciu miłośników biegania i kolarstwa przełajowego. Ci sportowcy, których nie zraził listopadowy chłód i mocny wiatr z pewnością nie żałowali, bowiem rywalizacja na bardzo malowniczej trasie przy Stadionie Miejskim była widowiskowa i mogła się podobać.

Najciekawszym wydarzeniem dnia był wyścig kolarski kategorii Elita Open, w którym w szranki stanęło dwunastu kolarzy, m.in. z Bytowa, Kościerzyny, Piły, Złotowa, Lipki i przeambitnie walczący na trasie debrznianin, ks. Bartek. Obserwujący zmagania cyklistów cmokali z zachwytu nad umiejętnościami bytowiaka Kamila Małeckiego, który bezapelacyjnie zwyciężył, uzyskując nad resztą stawki przygniatającą wręcz przewagę. Triumfator jako jedyny bez najmniejszego problemu pokonywał (ośmiokrotnie, bo tyle zaplanowano okrążeń) najtrudniejszy fragment wytyczonej ścieżki (naturalnie mowa o tej zdecydowanie pod górę...) i co ważne czynił to cały czas jadąc na rowerze, a nie podążając z rowerem w rękach. Klasa!

Miejscowi sympatycy sportu również mieli powody do radości. W kategorii juniorów w pięknym stylu zdystansował konkurentów startujący w barwach... MKS-u (chociaż brak ci u nas sekcji kolarskiej) Dawid Kleist. Brawo! Wśród juniorów młodszych najlepszy okazał się Przemysław Dejnowski z Drogowca Złotów, w gronie młodzików Jakub Bąk z UKS Sportowiec Piła. Na oklaski zasłużyły także dwie przedstawicielki płci pięknej, Dominika Skiba (Lipka) i Klaudia Janik (Piła).

Sobotnia impreza to dwie dyscypliny, ponieważ zanim zaczęliśmy podziwiać umiejętności zwolenników dwóch kółek nie mniejsze wrażenia towarzyszyły biegom. Wprawdzie frekwencja nie była oszałamiająca, ale nie znaczy to, że było nudno. Wspomnieć warto o sukcesie Sławomira Słonki z MKS-u, który po zażartej walce zdystansował w kategorii open Miłosza Czechowicza z Piły i Krzysztofa Kosiarkiewicza z Nowego Gronowa. Czechowicz nie poprzestał zresztą na bieganiu, gdyż na podium stanął też wśród kolarskiej elity! Podobną wszechstronność zademonstrowali oprócz niego pilanin Mateusz Pałys i Jarosław Dopytała z Lipki, którzy wprawdzie nie zajęli żadnego z eksponowanych miejsc, lecz bez problemu ukończyli obie konkurencje.

Z dobrej strony pokazali się grający w futbolowym zespole juniorów B MKS-u Dominik Fiegler i Filip Malmon, bowiem w biegu gimnazjalistów uplasowali się odpowiednio na pierwszym i trzecim miejscu. Generalnie gratulacje należą się wszystkim uczestnikom zawodów, nietypowych jak na Stadion Miejski, ale tym bardziej przez to wartych uwagi.