Charzykowy szczęśliwe dla drużyny Stalki22.11.2015r.
W 2013r. trzecia pozycja, dwanaście miesięcy temu druga, teraz ponownie druga- szkolna hala w Charzykowach jest, jak z tego widać, bardzo przyjazna ekipie rocznika 2002 (i młodsi) Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno. Sezon pod dachem podopieczni Sebastiana Stalki zainaugurowali udanie, wygrywając w turnieju Tur Junior Cup 2015 cztery spotkania i tylko w jednym będąc nieco gorszym od zwycięzców imprezy, Chojniczanki Chojnice.

Cieszy dobra postawa teamu, który miał słabą końcówkę rundy jesiennej na otwartych boiskach i dzięki takiemu występowi jak w sobotę humory w drużynie zdecydowanie poprawiły się. Warto zwrócić uwagę, że strzelanie bramek nie spoczywało jak to często w przeszłości bywało jedynie na barkach osamotnionego Mateusza Treli, lecz tym razem wyróżnił się mocno pod tym względem również Kacper Bielecki. Na tyle mocno, że z dorobkiem siedmiu goli zdystansował wszystkich uczestników turnieju! "Ciapek" zgarnął zresztą aż dwie nagrody, bowiem wcześniej okazał się bezkonkurencyjny w nietypowym konkursie uderzeń w poprzeczkę. Dodajmy, iż spośród dziesięcioosobowego składu aż siedmiu debrznian wpisywało się na listę strzelców, w tym Zuzanna Belter, która bez kompleksów walczyła z rywalami i dwukrotnie umieszczała futbolówkę w siatce.

Szkoda ostatniego meczu z Chojniczanką Chojnice, gdyż czerwono-niebiescy wygrywali w pewnym momencie 2:0, potem do przerwy 2:1, ale "zapaść" na początku drugiej odsłony (cztery stracone trafienia) pozwoliła późniejszym triumfatorom odskoczyć na bezpieczną odległość. Mimo ambitnej pogoni MKS-u (dwa kolejne gole), na więcej nie pozwolili przeciwnicy i... upływający nieubłaganie czas. Porażka 4:5 ujmy nie przynosi, bo i tak emkaesiacy mogą śmiało zaliczyć na duży plus start w imprezie. Oby tak dalej...

Szarża- AP Eurotur 2:1
Kolejarz- AP 2012 MKS 1:3 (Trela, Mudyna, Sikorski)
Szarża II- Chojniczanka 0:2