Liga halowa na 10 zespołów02.12.2015r.
Dla miłośników Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich nadchodzi gorący okres. W niedzielę 6 grudnia o godz.14.00 ruszamy z XVIII edycją imprezy, która od 1998r. wypełnia czas w zimowe weekendy uczestnikom zmagań oraz kibicom odwiedzającym gościnny obiekt przy Zespole Szkół. Przed nami niemal dwa miesiące rywalizacji i co istotne, w sezonie 2015/2016 w poszerzonym gronie. W porównaniu bowiem do poprzedniego wydania "halówki" mamy dwa zespoły więcej, co gwarantuje jak sądzimy jeszcze ciekawszy przebieg nadciągającej kampanii.

Kto zgłosił się do DHLPP? Obok starych znajomych (jedenasty start Ogrodowej/Gama Debrzno, siódmy obrońców tytułu mistrzowskiego Gromu Barkowo, czwarty Mebloluxu Debrzno, a ponadto Megalux Lipka, JR Team Człuchów i Skra Bińcze) obejrzymy nowe szyldy. Mowa o 1125 Lipka, Pionierze Biskupnica, Team Człuchów i Golden Team Zakrzewo. Cały terminarz ligi umieszczamy TUTAJ, dodajmy tylko, że siedem z dziewięciu serii spotkań odbędzie się w niedzielę, jedna w środę 6 stycznia 2016r. i tradycyjnie jedna, ta ostatnia, w sobotę.

Nastąpiła ważna zmiana w regulaminie. Otóż jak ustalono przedwczoraj na zebraniu organizacyjnym, od tego sezonu dopuszczamy możliwość gry 16-latków, a więc najmłodsi zawodnicy mogą pochodzić z rocznika 1999. Patrząc na historię halówki w Debrznie ujrzymy więc na boisku piłkarzy, których... nie było na świecie, kiedy siedemnaście lat temu inaugurowano premierowe rozgrywki!

Składy drużyn zostaną ujawnione przed pierwszą kolejką, wówczas poznamy przynajmniej teoretyczną siłę ekip. Warto zauważyć, że anonsowano start tylko dwóch teamów z Debrzna, ale to oczywiście nie oznacza, iż miejscowi zawodnicy wypełnią kadry jedynie Ogrodowej/Gama i Mebloluxu. Wielu z nich będzie zapewne reprezentować zespoły spoza swojej miejscowości. Zaczynamy za cztery dni, w każdy weekend odbędzie się dziesięć meczów. Życzmy sobie udanego sezonu, trzymającego w napięciu do samego finiszu.