100 złotych "nagrody" za race05.12.2015r.
Na posiedzeniu w dniu 2 grudnia 2015r. Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej "uszczęśliwiła" MKS Debrzno karą pieniężną w wysokości 100 złotych za zachowanie kibiców w trakcie rozegranego trzy dni wcześniej meczu IV rundy Pucharu Polski z Brdą Przechlewo. Sympatycy czerwono-niebieskich podpadli komórce futbolowego związku tym, że około dwunastej minuty spotkania odpalili race na trybunach. Całość "pokazu" trwała kilkadziesiąt sekund i mimo, iż nikomu nie stała się krzywda, nie było żadnego zagrożenia dla osób przebywających na obiekcie, to jednak w piłkarskich przepisach jest to czyn zabroniony i podlega karze.

Piszemy o tym wyłącznie informacyjnie, nie zamierzamy bowiem nikogo po raz n-ty uświadamiać o stratach, jakie przynoszą klubowi takie zachowania (recydywa, powtórnie w tym sezonie, poprzednio na inaugurację ligi podczas derbów z Piastem Człuchów), ponieważ wszelkie apele trafiają i tak w próżnię. Budżet emkaesiaków ponownie został uszczuplony o "stówkę" (nie z Waszych Drodzy Kibice pieniędzy, więc tak naprawdę co Was to obchodzi, prawda? Taki żart...) i cóż... do następnego razu, tak? Czy może STOP?

Ostatni w tym roku mecz będzie prawdopodobnie sporo kosztować również naszych niedzielnych rywali. W sprawozdanie sędziowskie wpisali jako trenera Michała Wirkusa, który de facto nie prowadził zespołu w tym dniu, nie był obecny w Debrznie, co jest niezgodne z regulaminem. Takie przypadki, kiedy przydarzało się to innym klubom, podlegały sankcjom dyscyplinarnym, należy się więc spodziewać podobnej reakcji związku i tym razem.