Hardcore'owy lider09.12.2015r.
Trzy drużyny mają w swoim dorobku komplet sześciu oczek po pierwszym weekendzie ligi halowej. 1125 Lipka, Grom Barkowo i Team Człuchów odniosły po dwa zwycięstwa i usadowiły się na czele tabeli. Zawodnicy dziesięciu ekip zdobyli w dziesięciu meczach niemal 100 goli (dokładnie 97), zatem emocji, zgodnie z przewidywaniami, nie brakowało.

Przodownikiem rozgrywek jest 1125 Lipka, czyli nowicjusze halówki, chociaż w składzie tej drużyny ciężko znaleźć debiutantów, bowiem prawie wszyscy (poza Damianem Okońskim i Kamilem Masternakiem) grali już w naszej dorocznej imprezie. Skąd tak specyficzna, zagadkowa dla wielu nazwa zespołu? Otóż wywodzi się od szyldu jednej z najbardziej znanych muzycznych formacji na polskiej scenie gatunku hardcore, czyli działającego od niemal dwudziestu lat złotowskiego "1125"... Lipczanie zaczęli sezon od prestiżowego starcia z Mebloluxem. Do przerwy kibice obejrzeli tylko jedną bramkę autorstwa Wojciecha Marczaka (Meblolux) oraz zmarnowany karny Pawła Władyczaka (1125).

Zamiast remisu 1:1 na wstępie II odsłony za sprawą Michała Kawczaka debrznianie szybko podwyższyli wynik na 2:0, lecz była to dopiero uwertura do prawdziwej rywalizacji. Trudno uwierzyć, ale piłkarze 1125 wygrali to spotkanie... 8:3, a aż pięć trafień zaliczył dla triumfatorów Bartłomiej Lica. Z pewnością spory wpływ na dalszy przebieg zmagań miała czerwona kartka, jaką ujrzał za niesportowe zachowanie Paweł Wegner z Mebloluxu. Druga wygrana 1125 to 8:2 w derbach Lipki z Megaluxem, dużo spokojniejszych, toczonych pod dyktando zwycięzców w zasadzie od początku do samego końca.

Obrońcy tytułu z Barkowa również mają sześć punktów. Konfrontacja Gromu z Ogrodową/Gama rozgrzała sympatyków futbolu w szkolnej sali. O ile mocno odmłodzona w porównaniu z poprzednimi edycjami ekipa z Debrzna dotrzymywała swoim oponentom kroku (dzięki duetowi Krzysztof Szawarniak- Bartłomiej Rutyna) w działaniach ofensywnych, to już w obronie miała zbyt wiele luk, aby przeciwstawić się efektownie grającym rywalom. Druga potyczka mistrzowskiej drużyny, z JR Team Człuchów, tylko w I części miała wyrównany przebieg. Później z nikłego do przerwy prowadzenia 2:1 szybko zrobiło się kilka goli przewagi i ostatnie minuty przebiegały bez większych wrażeń.

Team Człuchów też ma sześć oczek, chociaż w premierze przegrywał z Pionierem Biskupnica... 0:3 i zanosiło się powolutku na ciężką przeprawę. Kiedy jednak po licznych zmarnowanych okazjach piłka po strzale Piotra Drążka wreszcie wpadła do siatki człuchowianie zaczęli odwracać losy zawodów. Efekt? 7:3! Drugi występ to bój z Golden Team Zakrzewo. Zakrzewianie stawili w miarę mocny opór, ale zasłużenie ulegli jednak 2:5. Mimo to inaugurację ligi mogą uznać za przyzwoitą, gdyż wcześniej wypunktowali gładko 5:0 Skrę Bińcze. Bińczanie zaprezentowali się w niedzielę najsłabiej z całej stawki, bowiem w kolejnej próbie zostali "poczęstowani" dwucyfrówką w meczu z Ogrodową/Gama.

Na wyróżnienia indywidualne zapracowali przede wszystkim dwaj zawodnicy, Szawarniak z Ogrodowej/Gama i Karol Dołgowski z Gromu. Obaj liderują w klasyfikacji strzelców, ale też przy tym grali najefektowniej. Dobrą formę pokazał również Wegner (4 bramki z Pionierem), ale potem do głosu doszły jak wspominaliśmy wyżej nerwy. Sędziowie pokazali zresztą jeszcze jedną czerwoną kartkę (Przemysław Procak ze Skry w spotkaniu z Ogrodową/Gama). Decyzją organizatorów oraz arbitrów zarówno "Diabeł", jak i P. Procak odpoczną od gry po trzy mecze.

13 grudnia o godz.14.00 początek drugiej serii kampanii 2015/2016. Jako pierwsi wyjdą na boisko piłkarze Mebloluxu i Gromu, a ponadto jako najciekawsze należy wymienić te konfrontacje, w których zaprezentują się Grom z Teamem Człuchów oraz Ogrodowa/Gama z 1125 Lipka.