Bilansujemy ligową jesień (2) - juniorzy E130.01.2016r.
Drugą część materiałów podsumowujących rundę jesienną w wykonaniu czerwono-niebieskich poświęcamy ekipie Sławomira Słonki, a więc zawodnikom urodzonym w roku 2005 (i młodszym). Debrznianie, podobnie jak ich koledzy występujący kategorię wiekową niżej, plasują się po I fazie edycji 2015/2016 w grupie liczącej cztery zespoły na drugim miejscu.

Układ rozgrywek jest identyczny jak wśród juniorów E2, czyli piłkarze rywalizują na boiskach typu Orlik i podobnie jak w niższym roczniku odbyły się trzy turnieje, co jest trochę niezrozumiałe, bo pozbawia jeden z klubów (w tym przypadku Lider Rychnowy) roli gospodarza i ogranicza liczbę meczów. Cóż, mimo zastrzeżeń kierowanych do związku, takie rozwiązanie przyjęto i pozostało nam je zaakceptować. Bez wątpienia natomiast korzystne jest zwiększenie czasu trwania pojedynczego meczu.

Emkaesiacy z trzech imprez triumfowali w jednej (a drugiej w kolejności, która odbyła się w Człuchowie), w innych górował team Chojniczanki II Chojnice. Przewaga na półmetku ligi chojniczan nad zespołem Słonki jest znaczna i wynosi pięć punktów. Pozostałe dwie drużyny są daleko w tyle za dwójką przodowników. Nie patrząc jednak zbyt mocno na wyniki ważne, iż drugi rok z rzędu znaczna grupa piłkarzy z tego rocznika uczestniczy w regularnych rozgrywkach, dzięki czemu ma kontakt z rówieśnikami z ościennych ośrodków. To zawsze możemy poczytywać za pozytyw.

Do zmagań w okręgówce juniorów E1 zgłosiliśmy aż 34 osoby, przy czym znaczna część z nich (dokładnie 14) na co dzień ćwiczyła w zespole Roberta Oleksiewicza, czyli w roczniku 2006, a w jednym przypadku również u Sebastiana Stalki (juniorzy C2, Zuzanna Belter). W praktyce wiosną jedynie Jakub Oleksiewicz z tego grona powinien występować w juniorach E1, reszta zapewne nadal będzie grać w dotychczasowej kategorii. Realnie zatem Słonka jesienią dysponował kadrą złożoną z 15 futbolistów (i futbolistek, bo w jednym turnieju zagrała Oliwia Sekta), z czego dziewięciu nie opuściło żadnego spotkania. Czterech kolejnych widniało tylko na liście zgłoszeń, nie zaliczając zawodów o punkty. Skład ekipy znad Debrzynki był bardzo stabilny i można to odnieść także do poprzedniego sezonu, w którym niżej wymienieni zawodnicy z kompletem rozegranych meczów również odgrywali czołowe role. Co znamienne, sporo zmian nastąpiło w zestawieniu strzelców goli dla MKS-u, gdyż tym razem dorobek rozłożył się w miarę równo na kilku piłkarzy podczas, gdy w kampanii 2014/2015 zdecydowany prym wiódł Szymon Maza.

W podokręgu słupskim nie ma drugich tak popularnych rozgrywek juniorskich jak te w roczniku 2005. Dowód? W ośmiu grupach zaistniały w nich aż 33 zespoły (jedna liczy pięć, pozostałe po cztery), reprezentujące 28 klubów. Po dwie ekipy desygnowały Gryf Słupsk, Trójka Lębork, KTS-K Lew Lębork, U-2 Bytów i Chojniczanka Chojnice. Po rundzie jesiennej przodują Sparta Sycewice, Byki Słupsk, obydwie drużyny Trójki, U-2 Bytów, Czarni Czarne, JFA Przechlewo i Chojniczanka II Chojnice. Bez porażki pozostają Byki, Trójka, U-2 i JFA, przy czym słupszczanie jako jedyni z tego grona zanotowali dwa remisy, inni niepokonani liderzy mają na koncie 100% wygranych. Nie ma to większego znaczenia (poza satysfakcją dla uczestników ligi), bowiem organizatorzy nie przewidują dalszej fazy rywalizacji, nie wyłaniają mistrza na naszym terenie w tym roczniku. Szkoda i wcale nie chodzi tu o sztuczne przedłużanie sezonu, raczej o możliwość skonfrontowania umiejętności na tym etapie w szerszym gronie klubów, niż tylko na co dzień w turniejach w swojej grupie.

Razem: 3 turnieje, 9 meczów, 6 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki, 19 punktów, bramki 31-17

Turnieje:
Kamil Janke 3, Hubert Kaczmarczyk 3, Mateusz Kaczmarczyk 3, Hubert Lange 3, Szymon Maza 3, Tymoteusz Pachura 3, Dominik Pikulik 3, Mikołaj Stryszyk 3, Norbert Wieszewski 3, Wojciech Bielecki 2, Nikodem Bracht 2, Dawid Kujawski 2, Bartłomiej Goryl 1, Oliwia Sekta 1, Piotr Wojciechowski 1

Nie grali:
Zuzanna Belter (w drużynie juniorów C2), Mikołaj Brzykcy, Patryk Drobczyński, Jakub Florek, Wiktor Górecki, Zuzanna Karwacka, Konrad Kieruj, Marko Klimek, Kacper Miszewski, Jakub Oleksiewicz, Miłosz Schauer, Mateusz Szajgin, Mateusz Szczur, Mateusz Wegner, Wojciech Zembrzycki (w zespole juniorów E2), Szymon Rzucidło, Maciej Seledec, Adrian Suchacki, Michał Żakowski

Gole:
9- Hubert Kaczmarczyk, 7- Szymon Maza, 4- Norbert Wieszewski, 3- Dominik Pikulik, 2- Kamil Janke i Mikołaj Stryszyk, 1- Hubert Lange + trzy bramki samobójcze