Drugi stopień podium w Tuchomiu, Kieruj nagrodzony indywidualnie01.02.2016r.
W dobrych nastrojach wracali z turnieju Givova Junior Cup piłkarze Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno rocznika 2006 (i młodsi). Czerwono-niebiescy trenowani przez Roberta Oleksiewicza zajęli drugą lokatę w zawodach nieco okrojonych ze względu na panującą na ziemi słupskiej epidemię grypy. Z tego powodu nie dotarły do szkolnej hali w Tuchomiu drużyny Byków Słupsk i Kaszubii Studzienice. Nie było innego wyjścia, zgodnie z logiką sześć pozostałych na placu boju ekip zagrało systemem "każdy z każdym".

Emkaesiacy zaczęli od konfrontacji z gospodarzami imprezy, Myśliwcem. Jako pierwsi trafili do siatki tuchomianie, ale w dalszej części rywalizacji do głosu doszli nasi zawodnicy. Wyrównał Jakub Oleksiewicz, a potem dwie bramki dołożyła Zuzanna Karwacka i pierwsze punkty trafiły na konto zespołu znad Debrzynki. Drugi mecz, z jednym z dwóch teamów U-2 Bytów (o nazwie Czerwoni) przyniósł remis 1:1 po golu J. Oleksiewicza. Kuba miał jeszcze okazję sam na sam z golkiperem, a ponadto nie wykorzystał rzutu karnego. Szkoda, bo kilkadziesiąt sekund przed końcem to rywale pokonali Konrada Kieruja. W trzeciej potyczce ulegliśmy 0:2 późniejszemu zwycięzcy zawodów Olimpijczykowi Kwakowo i była to porażka w pełni zasłużona.

Aby mimo to powalczyć o czołowe miejsca należało zainkasować po trzy punkty w dwóch zamykających nasz udział w imprezie meczach i ambitny plan debrzneńscy futboliści zrealizowali. Najpierw ograli Jedynkę Kartuzy 3:0, a w spotkaniu decydującym o drugiej lokacie pokonali "niebieski" zespół U-2 Bytów 1:0 po bezcennym trafieniu Zuzi Karwackiej. W zawodach zwyciężyli piłkarze Olimpijczyka, chociaż przegrali "po drodze" z jedną z ekip bytowskich. Czołowe cztery zespoły dzieliły tylko trzy oczka, co wskazuje na wyrównany przebieg rywalizacji.

W trakcie rozdania nagród było bardzo miło, bo do rąk panny kapitan Z. Karwackiej trafił okazał puchar za drugą lokatę, a wszyscy zawodnicy otrzymali srebrne medale oraz zestaw gadżetów turniejowych i getry firmy Givova, sponsora tytularnego tradycyjnej, zimowej imprezy. Organizatorzy uznali oprócz tego K. Kieruja najlepszym bramkarzem zawodów i trzeba stwierdzić, że debrznianin bardzo mocno zapracował na to wyróżnienie. Brawo!

Dziękujemy towarzyszącym i trzymającym kciuki za swoje dzieci rodzicom, którzy wybrali się z drużyną na daleki wyjazd, tj. Aleksandrze Karwackiej, Renacie Oleksiewicz, Grzegorzowi Janke, Tadeuszowi Schauerowi i Januszowi Kierujowi. A Tuchomie, zawsze pozytywnie przez nas odbierane i wspominane bez względu na osiągane przez emkaesiaków wyniki, odwiedzimy najpewniej już za rok, na kolejnej edycji piłkarskich zawodów dla dzieci...

U-2 Czerwoni- Olimpijczyk 1:3
Jedynka- U-2 Niebiescy 1:2
AP 2012 MKS- Myśliwiec 3:1 (Karwacka 2, J. Oleksiewicz)