Zawisza spasował, z okręgówki spadnie jeden zespół mniej12.02.2016r.
Od jakiegoś czasu w środowisku futbolowym podokręgu słupskiego krążyła wiadomość o możliwym wycofaniu się z rozgrywek czwartej ligi beniaminka tych rozgrywek i outsidera po jesieni Zawiszy Borzytuchom. Rzeczywiście, niepokojące sygnały z obozu niedawnego rywala MKS-u w klasie okręgowej potwierdzono oficjalnie 10 lutego i wiadomo już na pewno, iż w rundzie rewanżowej zabraknie tego zespołu w seniorskich zmaganiach.

Należy przypomnieć, iż jeszcze w edycji 2013/2014 ta drużyna występowała w klasie A i bezapelacyjnie wywalczyła promocję do okręgówki, gromadząc w 26 spotkaniach aż 74 punkty. Jedynie GKS Kołczygłowy (3:3) i Orkan Gostkowo (4:4) były w stanie powstrzymać prawdziwego dominatora ligi, pozostałe mecze kończyły się wygranymi zawiszan. Mało tego, będąc debiutantem w klasie okręgowej poszli od razu za ciosem i ustępując jedynie Brdzie Przechlewo rok później pokusili się o skok do IV-ligowego towarzystwa. Potem wiodło się im wyłącznie gorzej. Stan na teraz? Cztery punkty w osiemnastu meczach (jeden rozegrany z II części sezonu) i ostatnia lokata w tabeli, co bardzo jaskrawo pokazuje jak piekielnie trudne to było doświadczenie dla teamu z Borzytuchomia.

Dalszego ciągu nie będzie, kłopoty organizacyjne i kadrowe zmusiły władze klubu do podjęcia decyzji o rezygnacji. Co to oznacza? Naturalnie zgodnie z zapisami w regulaminie Zawisza spada z ligi o dwie klasy rozgrywkowe, a więc będzie mieć prawo do startu jesienią 2016r. w klasie A. W czerwcu okaże się, który z zespołów okręgówki niespodziewanie... zyska na przedwczorajszym postanowieniu mającego problemy nowicjusza. Drużyna z Borzytuchomia omijając naszą klasę uratuje mianowicie jeden z klubów, ponieważ dzięki temu któraś z ekip (najwyżej usytuowana w strefie spadkowej) uniknie degradacji. Na dziś nie wiadomo jak szeroka będzie ta lista drużyn, gdyż zależne to jest od tego, jacy "słupscy" czwartoligowcy zaznają za kilka miesięcy goryczy powrotu do V ligi.