27 i 28 lutego siatkówka, halowy futbol, zajęcia rekreacyjne- miłośnicy sportu dla Tomka!22.02.2016r.
Niespełna tydzień pozostał do rozegrania XVI Mistrzostw Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej. Od lat tą właśnie imprezą kończymy sezon halowy nad Debrzynką, jeśli chodzi o futbol dorosłych i również w tym roku będzie identycznie. Przypominamy, iż w czwartek 25 lutego o godz.17.00 w budynku klubowym przy Stadionie Miejskim odbędzie się zebranie organizacyjne z udziałem kierowników zespołów, gdzie ustalimy wszystkie szczegóły regulaminowe turnieju, przewidzianego na niedzielę 28 lutego o godz.14.30 w obiekcie Zespołu Szkół. Dzisiaj sygnalizujemy jednak, iż tegorocza edycja zawodów będzie mieć także wymiar nieco szerszy niż tylko sportowy.

Otóż Miejski Klub Sportowy włącza się do akcji charytatywnej mającej na celu pomoc dla malutkiego Tomka Oblizajka. Debrznianin przyszedł na świat we wrześniu 2015r. ze sporymi problemami zdrowotnymi, z rozszczepem wargi i podniebienia twardego. Choruje również na silny refluks żołądkowo- przełykowy, na tę chwilę karmiony jest sondą nosowo-żołądkową z powodu słabego przyrostu masy ciała. U Tomka stwierdzono oprócz tego głuchotę przewodzeniową obustronną. Jest pod opieką neurologa i musi być rehabilitowany z powodu napięć mięśniowych. Kilkanaście dni temu powstał pomysł, aby podjąć próbę pomocy dziecku i jego rodzicom w uzyskaniu środków niezbędnych do przeprowadzenia operacji rozszczepu wargi i podniebienia. Dzięki temu mały mieszkaniec Grodu Dzika mógłby normalnie rozwijać się i w przyszłości funkcjonować jak inni jego rówieśnicy.

Apelujemy zatem do wszystkich uczestników turnieju piłkarskiego (zawodników, ale i kibiców, których zapewne nie zabraknie w szkolnej hali) o życzliwą reakcję. W ciągu pięciu godzin trwania imprezy w sali nr 18 (piętro) nad całością będzie czuwała grupa ludzi dobrej woli. Tam można wesprzeć akcję dowolnej wysokości datkiem finansowym wrzucając pieniążki do przygotowanej puszki, ponadto na chętnych będzie czekać kawa, herbata, ciasto, przeróżne fanty, z których rozprowadzania całkowity dochód zasili konto dla Tomka. Sądzimy, iż idea chwyci i spiszemy się w miarę naszych możliwości na medal. Nawet jeśli nie bawicie się czynnie w futbol, tego dnia nie siedźcie w domach, przyjdźcie na ul. Królewską, choćby symbolicznie, nawet na krótki czas i dajcie pozytywny sygnał! Można to uczynić w jeszcze inny sposób, czyli uczestnicząc (od godz.15.00) w okolicznościowym treningu złożonym z ćwiczeń na trampolinach, który przeprowadzi wykwalifikowana instruktorka Agata Seydak. Będzie trudno? Niekoniecznie, bo zajęcia potrwają do 15 minut dla grupy i będą dostosowane do fizycznych możliwości biorących w nich udział osób. Zatem warto spróbować!

Trzeba dodać, że ci z Was, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli pojawić się na niedzielnych zmaganiach mogą dołączyć się do akcji dzień wcześniej, tzn. w sobotę 27 lutego, gdy w tym samym miejscu od godz.12.00 realizowany będzie IV turniej siatkówki amatorskich drużyn mieszanych z okazji rocznicy wyzwolenia miasta. Na starcie stanie pięć ekip, w tym (oprócz trzech miejscowych) dwie przyjezdne, ze Złotowa i Chojnic. Zapraszamy!

To akcenty sportowe przedsięwzięcia, natomiast należy dodać, że przygotowywane są także przewidziane na 19 i 20 marca dalsze, tym razem o charakterze kulturalnym. Ponadto pomóc można też w inny, bardzo prosty sposób, a mianowicie przekazując 1% podatku w rozliczeniu za rok 2015. Wystarczy wpisać nr KRS 0000186434, koniecznie z dopiskiem w rubryce "cel szczegółowy": Tomek Oblizajek 142/O.