Nad Głomią królowali czerwono-niebiescy22.03.2016r.
Efektownie zakończyli zimowe granie w hali zawodnicy Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno rocznika 2005 trenowani przez Sławomira Słonkę. Emkaesiacy zwyciężyli w turnieju Sparta Cup 2016 w Złotowie, pozostawiając w pokonanym polu dziewięć innych ekip, w tym osiem z Wielkopolski i dodatkowo Football Academy Koszalin. W niedzielnych zawodach team z Grodu Dzika stracił tylko jednego gola, wygrywając dość pewnie wszystkie pięć spotkań.

Szkoleniowiec debrzneński mocno odmienił zestawienie swojego zespołu w porównaniu z ostatnim występem w Człuchowie. Dał m.in. szansę grupie podopiecznych, którzy wcześniej zaliczyli nieco mniej imprez. Co ważne, w żaden sposób nie odbiło się to na jakości naszej gry, co pokazuje, iż właśnie w tej kategorii wiekowej kadra jest stosunkowo szeroka i wyrównana. Podobnie postąpił prowadzący Polonie Jastrowie Ryszard Ludewicz, który miał w perspektywie poniedziałkowy wyjazd na wojewódzki finał Pucharu Tymbarku do Grodziska Wielkopolskiego.

Fazę grupową MKS przebrnął "suchą stopą", tzn. bez straty punktu i gola. Nasi futboliści najtrudniejszy bój stoczyli już w pierwszym spotkaniu z Orłem Wałcz (przybyli w zastępstwie awizowanego wcześniej drugiego składu Włókniarza Okonek), które rozstrzygnęliśmy na własną korzyść 1:0 po trafieniu Szymona Mazy. Później byliśmy wyraźnie lepsi od FA Respect Zakrzewo (2:0) oraz nadspodziewanie gładko poradziliśmy sobie z FA Koszalin (aż 4:0). Ostatni mecz nie miał już znaczenia dla układu tabeli, ale i tak czerwono-niebiescy stanęli na wysokości zadania wygrywając z drugą ekipą gospodarzy 2:0.

Ponieważ organizatorzy postanowili rozgrywać od razu mecze o poszczególne lokaty MKS czekało finałowe starcie z Włókniarzem Okonek. Pomyślnie zaczęli je nasi rywale, bo uzyskali prowadzenie, lecz nie zraziło to piłkarzy Słonki. Najpierw wyrównał uderzeniem z wolnego niemal z połowy boiska Maza, a w końcowych 60 sekundach Jakub Oleksiewicz (precyzyjny, silny strzał z lewej nogi) i Szymon Górecki odwrócili losy najważniejszego meczu dnia.

Cieszy kolejny sukces drużyny juniorów E1, wielkie brawa! Wśród indywidualnie wyróżnionych nie zabrakło reprezentanta debrznian. Królem strzelców, z pięcioma trafieniami, został Maza. Nagrody powędrowały ponadto do najlepszego bramkarza Krzysztofa Olszewskiego (Sparta) oraz MVP zawodów, Szymona Chomeja z Włókniarza.

Serdeczne podziękowania dla Rodziców (Piotr Pachura, Roman Wojciechowski, Michał Maza, Gabriela Mędrek-Maza, Grzegorz Janke) za pomoc w organizacji wyjazdu i kibicowanie drużynie debrzneńskiej.

Wyniki i zdobywcy bramek dla debrznian:

Leśnik- Sparta 0:1
FA Piła- Włókniarz 0:4
Polonia- Leśnik 2:0
Sparta- FA Piła 1:0
Włókniarz- Polonia 1:0
Leśnik- FA Piła 0:1
Sparta- Włókniarz 1:2
Polonia- FA Piła 1:1
Leśnik- Włókniarz 0:3
Sparta- Polonia 1:0

1. Włókniarz Okonek 12 10-1