Punktów nie było, walka tak 03.04.2016r.
Od porażki 2:4 z rówieśnikami z AP Człuchów na boisku w Ględowie rozpoczęli wiosenne występy juniorzy B. Drużyna Mirosława Kisełyczki ambitnie starała się o korzystny wynik i chociaż zabrakło piłkarskich argumentów, to powodów do rozpaczy też nie ma. Debrznianie zdobyli dwa gole, mieli też następne szanse na poprawę rezultatu, ale skończyło się dwubramkową przegraną, odpowiadającą wydarzeniom na murawie.

Emkaesiacy stawili się na pierwszy po wielomiesięcznej przerwie mecz ligowy z debiutantem w bramce Patrykiem Zamożnym, ale wciąż bez zawieszonego za czerwoną kartkę Szymona Kolka. Po półrocznym pobycie w APC wrócił nad Debrzynkę Maciej Petryczko. Graliśmy solidnie, z wielu fragmentów rywalizacji szkoleniowiec MKS-u miał prawo być w miarę zadowolony. Nieźle prezentował się duet pomocników operujący w centrum tej linii, czyli Damian Okoński-Szymon Rzepka, pozostali też starali się przeciwstawić wyżej notowanemu rywalowi.

Gospodarze swoją przewagę udokumentowali do przerwy trzema trafieniami, które uzyskali w 16, 25 i 35. minucie. Czerwono-niebiescy odpowiedzieli w 39 min. skutecznie wykonanym przez Michała Bukowskiego karnym, podyktowanym za faul na Fabianie Ruschu. Druga połowa lepsza w wykonaniu ekipy Kisełyczki. Wprawdzie w 52 min. straciliśmy czwartego gola, ale ripostował Patryk Górnowicz w 63 min., ponownie zmniejszając dystans do dwóch bramek. Były jeszcze okazje na poprawienie bilansu (słupek, niecelny strzał głową z bliskiej odległości), ale rezultat 4:2 dla APC (od niedawna trenuje ten zespół Łukasz Płóciennik) już się nie zmienił.

W drugiej wiosennej serii debrznianie pauzują, natomiast w kolejny weekend podejmiemy na Stadionie Miejskim Tęczę Brusy. Spotkanie odbędzie się w sobotę 16 kwietnia o godz.14.00.

AP Człuchów- MKS Debrzno 4:2 (3:1)
Gole dla MKS-u: Michał Bukowski (39-k), Patryk Górnowicz (63)
MKS: Zamożny- K. Wegner, Górnowicz, Racinowski (42 Wilkiewicz), Mucha (47 Januszkiewicz)- Kleist (35 Sylwestrzak), Okoński, Rzepka, Petryczko- Bukowski, Rusch