Pięć goli, pięciu strzelców09.04.2016r.
Czerwono-niebiescy wykonali plan. Zakładał on pewne zwycięstwo w potyczce z outsiderem rozgrywek klasy okręgowej juniorów C2, Kolejarzem Chojnice. Debrznianie faktycznie wygrali 5:0, chociaż sobotnia konfrontacja zasadniczo różniła się przebiegiem od dwóch jesiennych. Wówczas emkaesiacy gromili rywal (8:1 i 15:1), teraz w pierwszych 35 minutach nie potrafiliśmy udokumentować sporej przewagi większą liczbą goli.

W tym okresie na listę strzelców wpisał się jedynie Mateusz Trela. Swoje 20. trafienie w sezonie 2015/2016 uzyskał w 17. minucie. Asystę zaliczył Kacper Bielecki, a "Petara" nie dał szans bramkarzowi. Gol mógł paść także chwilę wcześniej, gdy po zagraniu Mikołaja Plewy idealną sposobność miał K. Bielecki. W I połowie stworzyliśmy jeszcze dwie klarowne okazje na podwyższenie wyniku. W 21 min. Plewa stanął oko w oko z bramkarzem, jednak przegrał ten pojedynek. W 24 min. z kolei K. Bielecki strzelał z ostrego kąta, a Trela nie zdążył ze skuteczną dobitką. Goście inicjowali kontry, starali się również zagrozić Patrykowi Barczewskiemu w ataku pozycyjnym, ale bez specjalnych efektów.

Po zmianie stron piłkarze znad Debrzynki przyspieszyli tempo i dołożyli następne cztery trafienia. W 41 min. na 2:0 wcelował Plewa. Po akcji Mikołaja dwukrotnie uderzał Jakub Nykiel. Za pierwszym razem futbolówkę sparował bramkarz, poprawka Kuby była niecelna (słupek) i wreszcie Plewa z niełatwej pozycji zmieścił "gałę" w siatce. W 44 min. było już 3:0. Zagrywał Plewa, a będący w centrum pola karnego Nykiel dopełnił formalności. Dominacja MKS-u była z minuty na minutę coraz bardziej wyraźna. W 50 min. K. Bielecki mocno strzelił, lecz wprost w bramkarza, a 60 sekund później bliski szczęścia był Nykiel, jednak golkiper poradził sobie z dużym trudem z tą próbą wybijając piłkę na róg.

W 59 min. prowadziliśmy 4:0. Efektownym rajdem lewą stroną popisał się Trela, skierował futbolówkę do nadbiegającego Kamila Łukaszewskiego, a "Japon" dostawił nogę do pustej bramki. W 67 min. Trela został naszym zdaniem nieprzepisowo powstrzymany w szesnastce, ale karnego nie było. Za moment rezultat na 5:0 ustalił Mikołaj Sikorski, bez problemu kończąc akcję Nykiela. Na samym finiszu w ostatniej minucie K. Bielecki powinien zdobyć szóstą bramkę, ale po indywidualnym ataku uderzył z kilku metrów w golkipera.

W drużynie debrzneńskiej debiutował w lidze (wcześniej wystąpił w sparingu z Czarnymi Czarne) Szymon Gdaniec. Poza trzypunktową zdobyczą istotne było też to, że strzeleckie akcenty rozłożyły się na pięciu zawodników, co samo w sobie jest bardzo pozytywnym objawem. W trzeciej wiosennej serii pojedziemy na mecz do Krojant. Mecz z Szarżą odbędzie się w poniedziałek 18 kwietnia o godz.17.30.

MKS Debrzno- Kolejarz Chojnice 5:0 (1:0)
Gole: Mateusz Trela (17), Mikołaj Plewa (41), Jakub Nykiel (44), Kamil Łukaszewski (59), Mikołaj Sikorski (68)
MKS: Barczewski- Mudyna (36 Gdaniec), Marzec, Kamowski, K. Kiedrowicz (45 P. Kiedrowicz)- K. Bielecki, Trela, Pałubicki, Nykiel- Plewa (45 Sikorski), Belter (36 Łukaszewski)