Trzy dni pełne futbolu14.04.2016r.
To pierwszy taki przypadek w roku 2016, gdy w krótkim czasie wszystkie bez wyjątku drużyny reprezentujące nasz klub wybiegną na boiska, aby walczyć o punkty w klasie okręgowej. Piłkarskie emocje rozłożone są na sobotę i niedzielę, a dodatkowo "zahaczą" oprócz tego o początek przyszłego tygodnia, bo w poniedziałkowe popołudnie czerwono-niebiescy również rozegrają ligowe spotkanie.

Przedpołudnie 16 kwietnia będzie należeć do najmłodszych futbolistów, czyli zespołów juniorów E1 i E2, które zainaugurują wiosenne zmagania turniejowe. O godz.10.00 w Człuchowie zagrają podopieczni Sławomira Słonki z rocznika 2005 (i młodsi), a ich rywalami będą Chojniczanka II Chojnice, Lider Rychnowy i AP Człuchów. Godzinę później na debrzneńskim "Orliku" skonfrontują się zawodnicy z rocznika 2006 (i młodsi). Ekipa Roberta Oleksiewicza spotka się z Piastem Człuchów, Chojniczanką II Chojnice i Liderem II Rychnowy. Tego samego dnia swój drugi mecz w rundzie rewanżowej odbędą juniorzy B szkoleni przez Mirosława Kisełyczkę. Debrznianie podejmą na Stadionie Miejskim o godz.14.00 sąsiada z tabeli (przeciwnik zajmuje ósmą pozycję, nasi piłkarze dziesiątą) Tęczę Brusy. Czy będzie ich stać na drugie w kampanii 2015/2016 zwycięstwo?

Tyle sobotnich emocji, z kolei nazajutrz o godz.14.00 zabrzmi pierwszy gwizdek na obiekcie w Dębnicy Kaszubskiej. Tam przewidziano mecz okręgówki seniorów Skotawa Budowo- MKS. Team Pawła Władyczaka przystąpi do niego z nadzieją na przełamanie złej passy wyjazdowej wiosną, bowiem dotychczas z dwóch prób poza domem nie przywieźliśmy żadnej zdobyczy. Ku przestrodze: jesienią na własnym boisku zaledwie zremisowaliśmy 4:4, więc drużyny z dolnych rejonów klasyfikacji nie powinniśmy tym bardziej zlekceważyć. Wierzymy jednak, że tym razem komplet punktów przyjedzie nad Debrzynkę.

Jako ostatni w tej serii zagrają juniorzy C2 Sebastiana Stalki, którzy w poniedziałek 18 kwietnia udadzą się do Krojant na zawody z Szarżą. Rywalizację zaczniemy o godz.17.30. W I rundzie zanotowaliśmy w tym miejscu remis 3:3, u siebie natomiast przegraliśmy 1:3. Jak wskazują rezultaty tegorocznych meczów tej kategorii wiekowej liga wyrównała się i w zasadzie każde rozstrzygnięcie jest możliwe, a stuprocentowych faworytów w tej części sezonu właściwie nie ma. To dobry objaw, bo dzięki temu rozgrywki są dużo ciekawsze.