Fragmenty niezłej gry, ale miastczanie silniejsi 23.04.2016r.
Drugi raz w edycji 2015/2016 ekipa juniorów B schodziła z murawy z bagażem sześciu goli. Jesienią przegraliśmy w Czarnem z Czarnymi 3:6, teraz tyle samo bramek straciliśmy w konfrontacji ze Startem Miastko. Sobotnie rozstrzygnięcie (2:6) z grubsza odzwierciedla przebieg rywalizacji, chociaż obie strony mogły pokusić się o większą zdobycz, marnując po kilka dogodnych okazji na dalsze trafienia.

Emkaesiacy udali się na mecz z wiceliderem m.in. bez Dawida Kleista i Dominika Fieglera. W kadrze znalazło się szesnastu zawodników, w tym nieobecny z powodu choroby w środowym spotkaniu z Myśliwcem Tuchomie Adam Mucha. Podopieczni Mirosława Kisełyczki zdecydowanie ustępowali drugiemu teamowi ligi w I odsłonie, gdy straciliśmy trzy gole, w 7, 30 i 35. minucie.

Po przerwie debrznianie podjęli jednak walkę i zdołali dwukrotnie znaleźć sposób na miastecką defensywę. Po czwartej bramce miejscowych na listę strzelców wpisali się Fabian Rusch w 60 min. i po ładnym uderzeniu w długi róg Michał Bukowski w 68. minucie. Czerwono-niebiescy poprawili zatem niekorzystny rezultat z 4:0 dla Startu na 4:2. Szkoda, że w końcówce gospodarze dołożyli jeszcze dwa gole i przez to ponownie wynik zrobił się bardzo wysoki. Do tego dwukrotnie wyręczał Pawła Wieszewskiego słupek, ale i my mieliśmy swoje szanse, jak choćby Jakub Łącki czy zwłaszcza Rusch. Cóż, byliśmy wyraźnie gorsi od rywali i pozostaje to zaakceptować.

Przed zespołem Kisełyczki dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach, gdyż następne spotkanie zagramy dopiero w niedzielę 8 maja o godz.12.00 na wyjeździe ze Stegną Parchowo.

Start Miastko- MKS Debrzno 6:2 (3:0)
Bramki dla MKS-u: Fabian Rusch (60), Michał Bukowski (68)
MKS: P. Wieszewski- K. Wegner, Górnowicz, Racinowski (30 Wilkiewicz), Rusch- Łącki (45 Bukowski), Petryczko, Rzepka (50 Sylwestrzak), Okoński, Januszkiewicz (41 Mucha)- Kolek (65 Zamożny)