EURO 2016 w... Lipnicy01.06.2016r.
Jesteśmy na finiszu rozgrywek słupskiej klasy okręgowej, do zakończenia sezonu pozostały zaledwie trzy mecze. Termin jednego z nich wzbudzał ostatnio i w zasadzie nadal wzbudza duże kontrowersje, ponieważ koliduje z meczem reprezentacji Polski z Irlandia Północną na mistrzostwach Europy we Francji. Chodzi o wyjazdową potyczkę emkaesiaków z Lipniczanką Lipnica.

Gospodarze konstruując kalendarz swoich domowych wiosennych gier wyznaczyli starcie z czerwono-niebieskimi na niedzielę 12 czerwca o godz.15.00. Przed niemal dwoma miesiącami debrznianie rozpoczęli starania o nieznaczną, drobną zmianę terminu spotkania, z godz.15.00 na 14.00. Miało to ewidentny związek ze wspomnianym wyżej meczem Polaków, który rozpocznie się o godz.18.00. Kończąc konfrontację w Lipnicy przed szesnastą team Pawła Władyczaka miałby czas, aby spokojnie zdążyć do domu na rozgrywające się raz na cztery lata wydarzenie. Nic z tego, lipniczanie postawili weto, również na inne propozycje MKS-u, m.in. zakładające odbycie zawodów w którymś z dni powszednich (do wyboru) lub w sobotę 11 czerwca (nawet o godz.19.00!).

Mało tego, z systemu extranet 26 maja, czyli na siedemnaście dni przed datą meczu, nadeszła informacja, iż Lipniczanka przesunęła godzinę jego rozpoczęcia na... 16.00. Zrobiono to zgodnie z regulaminem, ale czy zdrowym rozsądkiem? Wierzymy (naiwnie nieco), że podyktowane to było faktycznie problemami kadrowymi miejscowych, bo taka jest oficjalna wersja. O innej, nieoficjalnej (czyli "zrobimy komuś na złość") nawet nie chce nam się myśleć. Tak czy inaczej telewizyjną transmisję obejrzymy w... jednym z lokali w Lipnicy, innego wyjścia po prostu nie ma.

Na marginesie: powyższy przypadek powinien dać do myślenia (i tu następna naiwność z naszej strony...) władzom Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Logiczne bowiem byłoby, aby to organizator rozgrywek zawczasu reagował na podobne sytuacje i NAKAZAŁ (tak, właśnie NAKAZAŁ) klubom rozgrywanie spotkań ligowych w terminach nie pokrywających się z występami narodowej drużyny w turniejach typu mistrzostwa Europy czy świata. W słupskiej klasie okręgowej na osiem meczów w omawiany weekend sześć od razu wyznaczyli ich gospodarze na sobotę 11 czerwca, jeden pierwotnie planowany na niedzielę 12 czerwca odbędzie się w... piątek 10 czerwca (chodzi o potyczkę Karola Pęplino z Sokołem Wyczechy, formalna decyzja Komisji ds. Rozgrywek zapadnie jutro) i jedynie Lipniczanka z MKS-em... Cóż, wiadomo...