Ze Słupią o zachowanie drugiego miejsca02.06.2016r.
Jeszcze kilkanaście dni i kolejny sezon piłkarski dobiegnie końca. Zawodników szesnastu klubów klasy okręgowej ujrzymy zaledwie trzykrotnie w spotkaniach o punkty, ale ponieważ sytuacja w tabeli ciągle nie jest wyjaśniona (chociaż głównie w jej dolnych rejonach) kibice nie powinni narzekać na brak emocji. Czerwono-niebiescy także mają o co grać, gdyż nadal w zasięgu podopiecznych Pawła Władyczaka jest druga lokata.

W sobotę 4 czerwca 2016r. o godz.17.00 podejmiemy na Stadionie Miejskim Słupię Kobylnica. Goście po niezłej rundzie jesiennej (18 punktów) wiosną prezentują chimeryczną dyspozycję i ciągle nie są pewni ligowego bytu. Pokonali słabiuteńką Skotawę Budowo oraz niedawno dość niespodziewanie Wybrzeże Objazda, ponadto zremisowali z Lipniczanką Lipnica, Karolem Pęplino, Piastem Człuchów, Czarnymi Czarne i Sokołem Wyczechy. Cała zdobycz z tej fazy zmagań to 11 oczek, czyli mało, ale (i tu uwaga!) z reprezentantami powiatu człuchowskiego w tym roku nasi przeciwnicy nie ponieśli porażki... Trzynasta pozycja w zestawieniu może być zbyt niska, aby utrzymać status piątoligowca (jest to zależne od liczby zespołów z regionu słupskiego, które opuszczą IV ligę), zatem należy przewidywać, iż nad Debrzynką kobylniczanie będą walczyć z wielką determinacją. Emkaesiacy z kolei po odniesieniu dwóch zwycięstw powrócili na fotel wicelidera i chcieliby to miejsce utrzymać.

Im bliżej finiszu rozgrywek, tym więcej niepewności co do personaliów w ekipie debrzneńskiej. Nikt wprawdzie nie pauzuje za kartki, wrócą do drużyny m.in. nieobecni w Bruskowie Wielkim Kamil Kałdowski, Michał Kawczak i Wojciech Marczak, lecz tym razem zabraknie w kadrze Sebastiana Stalki, co było wiadome już na początku rundy, oprócz tego prawdopodobnie nie zagra również Bartłomiej Lica, a znak zapytania widnieje przy Łukaszu Płócienniku. W poprzednich kolejkach rotacja w zespole MKS-u była spora, podobnie może być więc i teraz.

Bilans wzajemnych konfrontacji przemawia zdecydowanie za naszymi piłkarzami, którzy w dziesięciu potyczkach ze Słupią gorsi okazali się tylko raz i to w... pierwszym spotkaniu, prawie piętnaście lat temu, gdy ponieśliśmy druzgocącą klęskę na terenie rywala, 0:6... Wolimy bez dwóch zdań wspominać pozostałe mecze. Wystarczy dodać, iż siedem ostatnich to wygrane debrznian, wliczając w to oczywiście walkower przyznany za ubiegłoroczne starcie pucharowe.

Wierzymy w liczną obecność kibiców na obiekcie przy ul. Sportowej, to przedostatnia szansa, aby zobaczyć MKS w walce o mistrzowskie oczka u siebie w kampanii 2015/2016. Zapraszamy!

Historia meczów MKS-u ze Słupią i zdobywcy goli dla czerwono-niebieskich:

1. 23.09.2001r. Słupia- MKS 6:0 (2:0); (klasa okręgowa)
2. 05.05.2002r. MKS- Słupia 5:1 (1:0); Beger 2, Binkiewicz, Wójtowicz, Sadowski; (klasa okręgowa)
3. 15.08.2002r. Słupia- MKS 3:3 (3:0); Kisełyczka, S. Nylec, Tarczyluk; (klasa okregowa)
4. 16.03.2003r. MKS- Słupia 5:0 (4:0); Beger 3, Markiewicz, S. Nylec; (klasa okręgowa)
5. 12.09.2004r. MKS- Słupia 4:2 (3:0); Kisełyczka, Beger, samobójcza, Grochowina; (klasa okręgowa)
6. 24.04.2005r. Słupia- MKS 1:4 (0:3); Koroś 2, Wegner 2; (klasa okręgowa)
7. 31.08.2014r. MKS- Słupia 6:2 (3:1); P. Klejdysz 2, Stalka 2, Malmon, Władyczak; (klasa okręgowa)
8. 15.03.2015r. Słupia- MKS 0:3 (walkower), na boisku 4:2 (0:1, 2:2); P. Klejdysz, Wegner; (Puchar Polski)
9. 11.04.2015r. Słupia- MKS 1:3 (0:0); Malmon, Wegner, Kawczak; (klasa okręgowa)
10. 07.11.2015r. Słupia- MKS 2:4 (0:3); Marczak 2, B. Rutyna, Malmon; (klasa okręgowa)

Łącznie: osiem zwycięstw MKS-u, jeden remis i jedna wygrana Słupi, bramki 37-18 na korzyść debrznian.