Ważny sprawdzian w Szczecinku10.06.2016r.
11 czerwca 2016r. o godz.10.00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego im. Kazimierza Czesława Lisa w Szczecinku odbędzie się turniej piłki nożnej dzieci z rocznika 2005 (i młodszych) pod nazwą "Akademia Cup 2016". Wśród dwunastu teamów zgłoszonych do zawodów nie zabraknie czerwono-niebieskich znad Debrzynki. Dla podopiecznych Sławomira Słonki będzie to istotna impreza w kontekście zbliżającego się wyjazdu na letnią rywalizację do Dobiegniewa, o czym napiszemy niedługo szerzej.

Szczecineccy organizatorzy podali rozpiskę wg podziału na grupy. Ekipa Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno znalazła się w drugiej, gdzie za przeciwników będziemy mieć Gedanię Gdańsk, AP Szczecinek i Błonie Barwice. W pierwszej do walki przystąpią zespoły Pogoni Szczecin, Chojniczanki Chojnice, Akademii Joga Bonito Okonek oraz Drawy Drawsko Pomorskie, z kolei trzecią tworzą AP II Szczecinek, Orzeł 2010 Wałcz, Bałtyk Koszalin i Polonia Jastrowie.

Po wstępnej fazie przewidziano podział drużyn na grupę "mistrzowską" i "pocieszenia". Mecze będą rozgrywane na trzech boiskach jednocześnie, piłkarzy czeka spora dawka gier i emocji. Trzymamy kciuki, powodzenia!