Słupia zastąpi Swe Pol Link?03.07.2016r.
Do zaskakującej zmiany dojdzie w składzie klasy okręgowej seniorów na zaczynający się w połowie sierpnia nowy sezon. Otóż z gry na tym szczeblu zrezygnowała dwunasta ekipa poprzedniej edycji, czyli Swe Pol Link Bruskowo Wielkie. Prezes tego klubu Andrzej Staszewski zgłosił swoją drużynę do rozgrywek... klasy A. Wstępne głosy o tym, iż w Bruskowie dzieje się niezbyt dobrze docierały już w trakcie rundy wiosennej, jednak mimo wszystko sądzono, iż skoro omawiany team sportowo utrzymał się w okręgówce, będzie w stanie kontynuować występy na tym poziomie.

Stało się inaczej i w związku z tym na dzisiaj mamy sytuację, iż w klasie okręgowej jest 15 zespołów, a w klasie A 29, zamiast odpowiednio 16 i 28. Co dalej? Trzynastą pozycję w naszej lidze zajęła Słupia Kobylnica i zapewne to ten klub wskoczy na miejsce Swe Pol Linku. Gdyby kobylniczanie nie byli z jakichś powodów tym zainteresowani następny w kolejce jest KS Damnica, a potem Lipniczanka Lipnica. Ostatni zespół, czyli Skotawa Budowo musi spaść, obojętnie jakie byłyby plany drużyn, które znalazły się wyżej w klasyfikacji. Na rozstrzygnięcie tej kwestii trzeba poczekać kilka dni, ale wydaje się formalnością "przywrócenie" do okręgówki Słupi.